00:00

więcej zobacz całą tabelę

Licealiada

SREBRO LICEALIADY

ADAM BANASIAK ©, ADAM KURPIK, DAREK IWANIAK, ROMEK NAWROCKI, BERTOLD KRYGIEL, MICHAŁ PACŁAWSKI, DAWID AUGUSTYNOWICZ, SZYMON SYPNIEWSKI, SEBASTIAN ŁĄCZNY, MARCIN KOWALCZYK, ADRIAN BIEGASIEWICZ, BARTEK KLONOWSKI, ROBERT WRÓBEL – SREBRNI MEDALIŚCI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH (LICEALIADA) W PIŁCE SIATKOWEJ.

CHŁOPCY REPREZENTUJĄC SWOJĄ SZKOŁĘ – ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. T. KOŚCIUSZKI W TURKU -  WYWALCZYLI WICEMISTRZOSTWO WIELKOPOLSKI W FINALE LICEALIADY ROZEGRANYM 24 MARCA 2011 ROKU W HALI SPORTOWEJ ZESPOŁU SZKÓŁ IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE.

W pierwszym meczu, otwierającym drogę do gry o „złoto” chłopcy pokonali ZST Poznań ( w składzie zawodnicy zespołu Rataje Poznań) 2:0 i zgodnie z oczekiwaniami w meczu o złoty medal spotkali się z gospodarzami turnieju - Piłą.

Pierwszy set – 25:19 dla naszych – fantastyczna gra… wszystkie elementy siatkarskiego rzemiosła skuteczne w prawie 100%.

W drugim secie również doskonała gra. Przy stanie 14:10 dla naszych zaczęły się problemy z przyjęciem bardzo trudnej zagrywki przeciwnika. Reprezentanci Piły „złapali wiatr w żagle” i po bardzo wyrównanej grze przegrywamy 23:25.

Tie-break… walka „łeb w łeb”, punkt za punkt… sprawdziło się stare powiedzenie, ze gospodarzom „nawet ściany pomagają” … niestety przegrywamy 13:15.

Wicemistrzostwo Wielkopolski… sukces, czy porażka? Znając „siłę” zespołu z Piły myślę, że sukces… chłopcy myślą inaczej… przyjechali do Piły po złoty medal, więc traktują to jako porażkę.

Nauczyli mnie, że grają po to żeby zwyciężać (taka jest istota sportowej rywalizacji)… nauczyli mnie, że nie wolno im mówić, że II miejsce to tez sukces… młodzi, a jakże dojrzali.

Ale bez względu na odczucia… GRATULACJE!!! … to był najlepszy mecz w całym sezonie… dziękuję za świetną grę, za umiejętność mobilizacji, koncentracji… dziękuję za medal.