PODSUMOWANIE SEZONU 2010/2011

Korzystając z przerwy wakacyjnej możemy spokojnie dokonać podsumowania sezonu 2010/2011.

Senior

Podsumowując III ligę A należy stwierdzić, że jak na II sezon w tej klasie rozgrywkowej to utrzymanie się jest dobrym prognostykiem przed kolejnym sezonem. Musimy pamiętać o tym, że w zespole seniorów trzon  stanowili kadeci. Czy można było coś więcej?

Oczywiście, że tak, skoro w I rundzie przegrywamy ze zwycięzcą tej ligi Wilkami Wilczyn

1-3 (23,-25,-18,-23), tzn., że stać nas było na zdecydowanie lepszy wynik.

Najbliższy sezon 2011/2012 odpowie nam czy już jesteśmy w stanie powalczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie.

Junior

W wojewódzkiej lidze juniorów jak na pierwszy raz w historii klubu III miejsce i brązowe medale w Wielkopolsce to niewątpliwie sukces. W całej lidze nie wyszedł nam tylko jeden mecz na nieszczęście w samym finale z Colmanem Kalisz późniejszym Mistrzem Wielkopolski. W tym samym finale pokonaliśmy późniejszego brązowego medalistę Mistrzostw Polski Jokera Piłę, co oznacza, że w tych rozgrywkach mogliśmy powalczyć o coś więcej niż tylko o Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorów. Nie pozostaje nam nic innego, jak „ugrać” więcej w przyszłym roku.

Kadet

Wojewódzką ligę kadetów przeszliśmy jak „burza” przegrywając w całych rozgrywkach zaledwie 1 seta. Mistrzostwo Wielkopolski po raz pierwszy w historii klubu i miasta było wielkim wydarzeniem. Niestety kontuzje, które nas później spotkały pozwoliły nam dotrzeć tylko lub aż do Półfinału Mistrzostw Polski. Pozostał niedosyt, ale też chęci do jeszcze większej pracy, które przy odrobinie szczęścia przerodzą się w sukces w kolejnych sezonach.

Młodzik

Zespół zbudowany w miesiącu sierpniu z zawodników naszego miasta to za mało, żeby „bić” się o medale w Wielkopolsce. 7 miejsce, które chłopcy zdobyli jest dla nich informacją, że jeśli chcą podobnie jak ich starsi koledzy grać o miejsca na podium w lidze wojewódzkiej to muszą się wziąć „ostro” do pracy.

Młodziczka

16 miejsce w Wielkopolsce to zdecydowanie poniżej oczekiwań, dlatego dziewczynom nie pozostaje nic innego jak bardziej efektywna pracy, która zaowocuje w następnych sezonach.

Mini – piłka siatkowa

W rozgrywkach mini – piłki siatkowej wystartowaliśmy w rozgrywkach dziewczynek i chłopców. Bezsprzecznie najlepszy wynik sportowy uzyskały dziewczynki z r. 1998, które zdobyły Mistrzostwo Wielkopolski i tym samym awansowały do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się w pierwszy „weekend” września. Dziewczynom życzymy Powodzenia i trzymamy za nie kciuki.

Ponadto tych rozgrywkach wystąpiły jeszcze bardzo perspektywiczne dziewczynki z r.1999 i 2000 i chłopcy z r.1998 i 2001, którzy zakończyli swój udział w półfinałach.

Liczymy, że w przyszłym sezonie minisiatkarze też dostarczą nam wiele emocji i medali.

Podsumowując całe rozgrywki w sezonie 2010/2011 nie możemy narzekać na brak osiągnięć i liczymy na więcej w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2011/2012. Za nim jednak to nastąpi jedziemy „naładować” akumulatory przed nowymi rozgrywkami na obóz sportowy do Kołczewa k. Wisełki.

Za sezon 2010/2011 wszystkim ZAWODNIKOM – TRENEROM – SPONSOROM –DZIAŁACZOM – KIBICOM składamy SERDECZNE PODZIĘKOWANIA i ŻYCZYMY dalszego ZAANGAŻOWANIA.

Do zobaczenia  w kolejnym sezonie!!!

data 14-07-2011