LICEALIADA 2012

"SREBRO" LICEALIADY

21 marca 2012 roku rozegrany został turniej finałowy Licealiady (Mistrzostwa Wielkopolski szkół ponadgimnazjalnych), którego gospodarzem był Zespół Szkół i. ST. Staszica w Pile.

W rozgrywanych na czterech boiskach zawodach uczestniczyło 8 zespołów: ZS im. ST. Staszica Piła, ZSO Gostyń, V LO Poznań, ZS nr 1 Zbąszyń, LO Września, ZSP nr 1 Kępno, LO Trzcinka, oraz reprezentacja ZSO Turek, którą tworzą uczniowie klasy 2N – zawodnicy naszego klubu.

Zespoły podzielono na dwie grupy, w których wylosowane pary walczyły o awans do następnej rundy rozgrywek. Zwycięzcy grup walczyli o złoty medal.

Nasi chłopcy w pierwszym meczu łatwo pokonali Kępno 2:0 (10, 12). W drugim meczu fazy grupowej zmierzyli się z reprezentacją LO Września, która sprawiła nam sporo kłopotów, szczególnie w grze  w obronie. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszych chłopców 2:1 (18, -23, 10). Awans do finału, gdzie czekał już na nas zwycięzca grupy A – reprezentacja gospodarzy turnieju – ZS Piła.

Po przerwie obiadowej rozegrano mecz o brązowy medal, w którym spotkały się zespoły z Wrześni i Zbąszynia. W bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężyli reprezentanci Zbąszynia 2:0.

Finał. Gra o złoty medal. ZSO Turek kontra gospodarze turnieju ZS Piła. Mecze z gospodarzami turnieju są zawsze bardzo trudne. Sędziowie meczu również z Piły – dodatkowa trudność, ale cóż, trzeba grać. Pierwszy set przegrywamy 18:25. Drugiego seta również przegrywamy – tym razem 16:25. Jesteśmy srebrnymi medalistami Licealiady.

Sukces, czy porażka? Niewątpliwie sukces. Zespół z Piły to bardzo groźni rywale, grali wzmocnieni grającym w I lidze Arkadiuszem Jutrzenką. Atut własnego boiska i sędziów jest tutaj również nie bez znaczenia.

Chłopcy wystąpili w składzie:

Marcin Kowalczyk, Bertold Krygiel, Robert Wróbel, Michał Pacławski, Roman Nawrocki, Adrian Biegasiewicz, Bartosz Klonowski, Patryk Greś, Dariusz Iwaniak, Sebastian Łączny, Dawid Augustynowicz, Adam Banasiak (kapitan zespołu).

data 22-03-2012