druzyna

OGŁOSZENIE

TABELA WYNIKÓW

 
 
 
 

 
 Sezon ligowy 2017/18
  

Liga Młodziczek - Grupa 13 - Drugi etap

23.09.17

Drużyna
M
P
S
1. UKS Piątka Turek
4
8
8:0
2. UKS Hetman Sobieski Poznań
4
6
4:4
3. UKS Szamotuły II
4
4
0:8
 
 
 
 

 

 Liga Młodzików - Grupa 5  Drugi etap

 

Drużyna
M
P
S
1.Uks SMS Joker Piła 
2
4
4:0
2. UKS Piątka Turek
2
3
2:2
3.Uks Piast zKrotoszyn II
2
2
0:4
 
 
 
 

 
 
Liga Kadetów - Grupa 2
 
Drużyna
M
P
S
1. Piątka Turek
0
0
00:00
2. Sokół Kępno  
0
0
00:00
3. Grom Kalisz
0
0
00:00
4.Energetyk Poznań  
0
0
00:00
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

więcej zobacz całą tabelę

Brązowy Medal Piątki Turek


UKS „Piątka” Turek  z brązowymi medalami
Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych.


W dniach 17-19 maja 2013 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się I Mistrzostwa Polski UKS-ów chłopców r.1996 i młodsi. Nasze województwo reprezentował klub UKS „Piątka” Turek. Chłopcy spisali się bardzo dobrze zdobywając brązowe medale Mistrzostw Polski. W turnieju wystartowało 12 zespołów z całej Polski. Turniej był rozgrywany na 2 halach sportowych, hali MOSiR i ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim

Organizator:- UKS SMS GUMP Ostrowiec Św. - Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św.- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Komitet organizacyjny: Pacholczak  Jerzy ,Marcin Jasiński, Grzegorz Dominik ,Rokita Mariusz, Tomasz Stańczak, Leszek Fiutowski, Grzegorz Bażant
Patronat: PZPS, ŚZPS, prezydent Ostrowca Św. Jarosław Wilczyński oraz Starosta powiatu ostrowieckiego Zdzisław  Kałamaga.
 Uczestnicy:Czarni Połaniec, Huragan  Wołomin, Jedynka Bielsko Biała, MG 13 ŁÓDŻ, MOS Opole, MOS Wola Warszawa, Siódemka Rzeszów, Tempo Olsztyn, ULKS Chobrzany, Piątka Turek, UKS Ostrołęka i gospodarz GUMP Ostrowiec Św.
Sędziowie:- Michał Malinowski – Skarżysko Kam.- Leszek Fiutowski – Skarżysko Kam.- Michał Fiutowski – Skarżysko Kam.- Bogdan Sokół – Skarżysko Kam.- Bartłomiej Piekarczyk Ostrowiec Św. (UKS GUMP)- zawodniczki KS MUKS „Jedynka” Ostrowiec Św.
System rozgrywek:W grupach systemem każdy z każdym na tabelę. Dalej 2 najlepsze zespoły awans do fazy pucharowej i gra o miejsca 1-8. Zespoły z III miejsc grają o miejsc 9-12. Startujące w mistrzostwa zespoły rywalizują w meczach do 2 wygranych setów. Miejsce meczów: hala sportowa MOSiR przy ul. Świętokrzyskiej oraz hala sportowa ZSO MS przy ul. Żeromskiego w Ostrowcu Św.

Rozstawione zespoły:
Gr. I - GUMP Ostrowiec Św., II -MOS Wola Warszawa, III - Huragan  Wołomin, IV- Top Jedynka Bielsko Biała.
 Sponsorzy:
- Sklep Sportowy Hi-Tec -Fabryka Porcelany w ĆMIELOWIE
 -REMONDIS OSTROWIEC -Sz.P.Tomasz Wójcik
- Fitness Club „Centrum”- Bank Spółdzielczy
- Sklep „Kaufland” Ostrowiec - ANBUD – ocieplenia budynków-ANDRZEJ PACHOLCZAK - Piekarnia „Złoty Kłos”- Fundacja Pomocy Dzieciom „Uśmiech” - Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.- Urząd Miasta Ostrowca Św.
 Wyniki:(faza grupowa)
Gr. I
Połaniec – Łódź 2:0, Ostrowiec Św. Łódź 2:0. Ostrowiec Św. – Połaniec 2:1
Tabela:
1.Ostrowiec Św. 2       4       4:1
2.Połaniec           2       3       3:2
3.Łodź                 2        0        0:4
 Gr. II
Warszawa – Turek 2:1, Turek – Olsztyn 2:0, Olsztyn – Warszawa 0:2
Tabela:
1.Warszawa        2       4       4:1
2.Turek               2       3       3:2
3.Olsztyn              2        0        0:4
Gr. III
Wołomin – Ostrołęka 1:2, Ostrołęka – Rzeszów 2:1, Rzeszów - Wołomin 2:1
Tabela:
1.Ostrołęka                  2       4       4:2
2.Wołomin          2       3       3:3
3.Rzeszów            2        2        2:4
 
Gr. IV:
Bielsko Biała. – Chobrzany 2:0, Chobrzany – Opole 0:2, Opole – Bielsko B 0:2
Tabela:
1.Bielsko Biała   2       4       4:0
2.Opole               2       2       2:0
3.Chobrzany         2        0        0:4
Faza Pucharowa:
Ostrowiec – Opole 1:2, Warszawa – Wołomin 0:2, Ostrołęka – Turek 0:2, Bielsko Biała – Połaniec 2:0, Ostrowiec – Warszawa 0:2, Ostrołęka – Połaniec 2:1, Opole – Wołomin 1:2, Turek – Bielsko Biała 0:2.
 Mecz o VII miejsce: Ostrowiec – Połaniec 1:2
 Mecz o V miejsce: Warszawa – Ostrołęka 2:1
 Mecz o III miejsce: Opole – Turek 1:2
 Mecz o I miejsce: Wołomin – Bielsko Biała 1:2
 
Końcowa klasyfikacja mistrzostw:
1.Top Jedynka Bielsko Biała
2.Huragan Wołomin
3 Piątka Turek
4.MOS Opole
5.MOS Wola Warszawa
6.UKS Ostrołęka
7.Czarni Połaniec
8.GUMP Ostrowiec Św.
9.Siódemka Rzeszów
10.Tempo Olsztyn
11.ULKS Chobrzany
12.MG 13 Łódź
 
Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy rozgrywający: Łukasz Lewicki ( Piątka Turek)
Najlepszy atakujący: Cezary Lewicki (GUMP Ostrowiec Św.)
Najlepszy Libero: Jakub Gruszka (Top Jedynka Bielsko Biała)
MVP: Bartosz Grabowski (Huragan Wołomin)


Nasi zawodnicy zostali dolosowani do rozstawionego zespołu UMKS MOS Wola Warszawa i dolosowanego do naszej grupy zespołu Tempo Olsztyn. Znane zespoły na „podwórku” siatkarskim, z którymi kolejno przegraliśmy 1-2 (wysiadając prosto z busa, którym przyjechaliśmy na zawody) i wygraliśmy 2-0. Kolejne mecze to runda pucharowa z rywalami również znanymi, w ćwierćfinale na naszej drodze stanął zespół Olimpu Ostrołęka, z który uporaliśmy się nie bez problemu 2-0. By w półfinale przegrać po dobrym meczu (niestety najsłabszym w naszym wykonaniu 0-2) z Jedynką Bielsko- Biała późniejszym zwycięzcą. Mecz o 3 miejsce był bardzo dramatyczny, 1 seta przegraliśmy do 23, by w 2 secie przegrywając 20-23 wygrać do 24. W tie breaku chłopcy od początku stanęli na wysokości zadania wygrywając set 15-7 i cały mecz 2-1. Pomimo zwycięstwa ogromne słowa uznania należą się zespołowi MOS Opole za wspaniałą walkę w meczu o 3 miejsce. Po obejrzeniu finału poczekaliśmy na dekorację, w której oprócz otrzymania brązowych medali, pucharu i nagród dla zespołu, pozytywnie zaskoczyła nas informacja, iż najlepszym rozgrywającym turnieju został Łukasz Lewicki z naszego zespołu.
Po tak dużym sukcesie nie pozostaje nam nic innego, jak kontynuować dobrą passę i wygrywać podobne zawody rangi mistrzowskiej w przyszłym sezonie.
SKŁAD ZESPOŁU UKS „Piątka” TUREK
Krystian Chojnacki – atakujący – 1998 r.
Bartosz Górecki – uniwersalny – 1998 r.
Adam Janiak - libero – 1998 r.
Mateusz Kaszyński – uniwersalny – 1997 r.
Aleksander Kujawa – środkowy – 1998 r.
Kamil Koligot - atakujący – 1996 r.
Łukasz Lewicki - rozgrywający – 1996 r.
Adam Paciorek – przyjmujący – 1996 r.
Krystian Rabiega -  przyjmujący – 1997 r.
Radosław Szczeciński – środkowy – 1997 r.
Emil Światłowski – przyjmujący 1996 r.
Hubert Tomaszczyk - rozgrywający – 1996 r.
Trener: Andrzej Malczewski.
Komentarz:
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami do finału awansowali faworyci zespoły z Bielska Białej i Wołomina. Nie obyło się bez niespodzianek, do których możemy zaliczyć nasz  brązowy medal, a mogło być jeszcze lepiej (w półfinale z Bielskiem w drugim secie prowadziliśmy 23-21 i 24-23, a jak wiemy tie break rządzi się swoimi prawami, ostatecznie skończyło się 0-2).
Podsumowując gry eliminacyjne, ćwierćfinałowe i półfinałowe i finałowe należy stwierdzić, że poziom rozgrywek był dla mojego zespołu bardzo dobry jak na ten etap przygotowań. My dopiero pracujemy 12 miesięcy, a już taki sukces po roku wspólnego treningu. Trzeba przyznać, że na tych Mistrzostwach rozegraliśmy 5 dobrych meczów z naprawdę mocnymi zespołami. Porażki z UMKS MOS Wola Warszawa 1-2 jednym z faworytów tego turnieju i myślę, że w przyszłym sezonie do medali i Bielsko Białą zwycięzcą turnieju (nasz najsłabszy mecz na tym turnieju) wstydu nie przynoszą. Na swej drodze mieliśmy jeszcze Tempo Olsztyn (jeden z faworytów do medali MP w kadetach w 2014 r.), Olimp Ostrołęka i MOS Opole, również bardzo dobre zespoły, z którymi udało nam się wygrać po ciężkich bojach kolejno 2-0, 2-0, 2-1.

Podsumowując turniej jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków. Poziom turnieju był na tyle wysoki, że mogliśmy zdobyć złoto jak i 10 miejsce, gdyby nie najsłabszy mecz w półfinale mogłoby być jeszcze lepiej. Niemniej jednak cieszymy się z tego brązu, który mamy, najważniejsze, że chłopcy wytrzymali psychicznie szczególnie końcówkę meczu o 3 miejsce.
Po turnieju udzielając wywiadu dziennikarz zapytał mnie co dalej:
- sportowo  odpowiedziałem szybko, krótki odpoczynek, szukanie nowych talentów do tej grupy i rozpoczęcie okresu przygotowawczego do nowego sezonu, myślę, że jeszcze bardziej udanego niż ten;
- klubowo odpowiedziałem po namyśle, wszędzie kryzys w klubie również, czy zdarzy się cud, pewnie nie.
Na koniec chciałem podziękować sponsorom strategicznym  naszego klubu RODZICOM, bez których wyjazd na ten turniej nie miałby szans powodzenia. Należy tylko żałować, że w naszym mieście siatkówka NIKOGO  nie interesuje.
A.M

data 23-05-2013
© 2009 - UKS Jan Pol
projekt i realizacja web-studio.pl