KOLEJNY SUKCES UKS „Piątka” Turek - MISTRZÓW WIELKOPOLSKI KLAS V

Nasi Mistrzowie Wielkopolski klas V w składzie :
Maciej APELT
Oskar CZEKALAK
Dawid GRUSZCZYŃSKI
Michał MALCZEWSKI
Tadeusz PAKOS - trener
po wygraniu finału Mistrzostw Wielkopolski, który odbył się w Turku w miesiącu kwietniu i bezpośrednim awansie do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się  w Drzonkowie w miesiącu lipcu, po drodze w dniach 17-18.05 w turnieju ogólnopolskim w Miliczu zdobyli srebrne medale.
W czasie przygotowań do finału Mistrzostw Polski nasi zawodnicy wzięli udział  XV Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Burmistrza Milicza. W zawodach brało udział 18 klubów z takich miejscowości jak: Gdańsk, Jastrzębie Zdrój, Międzyrzecz, Mirzec, Syców, Kalisz, Turek, Kraków, Świdnica, Murowana Goślina, Gubin, Bełchatów oraz gospodarz turnieju „Dwójka” Milicz. W rozgrywkach brało udział 330 zawodników, trenerów oraz sędziów, turniej otwierali między innymi: Burmistrz Gminy Milicz pan Paweł Wybierała oraz reprezentacja KS Milicz (2 liga) w składzie Dominik Kwapisiewicz (trener) i zawodnicy Maciej Pańszczyk, Michał Glinka, Grzegorz Surma, Jarosław Lech. Uroczystość otwarcia turnieju uświetnił pokaz artystyczny w wykonaniu zespołu „Dwójeczka” prowadzonego przez panią Izabelę Buchert oraz pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Viktorii Movchan z Odessy. Po zakończonych rozgrywkach uczestnicy turnieju mieli okazję wziąć aktywny udział w kibicowaniu naszemu zespołowi KS Milicz w turnieju eliminacyjnym o awans do I ligi. Podsumowania turnieju i wręczenia nagród dokonała pani dyrektor SP 2 w Miliczu Jolanta wybierała.
Nasi chłopcy w meczu finałowym prowadzili z UKS Kraków 22 już 16-11, niestety ostatecznie przegrali 22-25.
Niewątpliwie okazją do rewanżu będzie kolejny turniej w miesiącu czerwcu w Mircu Starym 9woj. Świętokrzyskie), na który to turniej oprócz Krakowa przyjadą kandydaci do medali na Mistrzostwach Polski zespoły z Rzeszowa i Warszawy.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KLASY V
1. UKS KRAKÓW 22 I
2. UKS PIĄTKA TUREK
3. UKS JASTRZEBIE BORYNIA I
4. UKS „DWÓJKA’’ MILICZ I
5. UKS SUCHANIK GDAŃSK
6. UKS IBIS MIRZEC I
7. UKS SPARTA KRAKÓW I
8. UKS 22 KRAKÓW II
9. UKS „DWÓJKA” MILICZ II
10. UKS JASTRZĘBIE BORYNIA II
11. UKS ORLIKI MIEDZYRZECZ
12. UKS TRÓJKA MIEDZYRZECZ II
13. UKS DEKORIA ŚWIDNICA
14. UKS „DWÓJKA” MIOLICZ III
15. UKS JASTRZĘBIE BORYNIA II

Zdaniem trenera;
Po Mistrzostwach Wielkopolski, to kolejne zawody, w których chłopcy zagrali dobrze, do MP został jeszcze miesiąc, wiemy nad czym mamy pracować, myślę, że na kolejnym turnieju w Mircu w połowie czerwca powinno być również dobrze, aczkolwiek poziom zawodów będzie jeszcze wyższy niż w Miliczu. Niemniej jednak najważniejszą imprezą tego sezonu są Mistrzostw Polski, na które pojedziemy z dużym optymizmem i chęcią przypomnienia siatkarskiej Polsce, że w Turku nadal szkolenie dzieci jest na wysokim poziomie.
A.M

data 03-06-2013