Młodziczki wygrały turniej w Tuliszkowie

Pomimo zakończonego sezonu ligowego nasza młodzież nadal trenuje i ogrywa się w turniejach towarzyskich. Przykładem są młodziczki naszego klubu, które w ostatnią sobotę tj. 01.06.2013 roku brały udział w turnieju w Tuliszkowie. Na starcie zawodów stanęło sześć zespołów. Gospodarz, czyli Lis Tuliszków oraz MKS MOS Turek, Amber Kalisz, UKS Ozorków, Zjednoczeni Rychwał oraz młodziczki UKS Piątka Turek. Drużyna wystąpiła w okrojonym, eksperymentalnym składzie. Jednak z przebiegu turnieju widać było, że nasza "żelazna" szóstka stanęła na wysokości zadania. Pierwszym rywalem był zespól MKS MOS Turek. Nasz odwieczny rywal, z którym mecze bywają naprawdę trudne. Pierwsze piłki pokazały jednak, że nie będzie tak źle. Dziewczyny podeszły do zadania bardzo skoncentrowane i mecz zakończyły zwycięstwem 2:0. Następnym rywalem były dziewczyny z Kalisza. Amber to bardzo dobrze poukładany zespół, świetnie przygotowany motorycznie. Mecz rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia naszego zespołu. Jednak po kilku dobrych akcjach dziewczyny złapały kryzys. W szeregi zespołu wdarło się zdenerwowanie i bardzo dużo błędów. W konsekwencji set przegrany do 15. Przerwa przyniosła krótką analizę. Dziewczyny zostały zmotywowane i ruszyły do walki. Ten set przyniósł już inny obraz gry, dużo pewności i radości po świetnych akcjach. Drugi set wygrany przez nasz zespół uskrzydlił dziewczyny i w trzeciej odsłonie zespół z Kalisza został pewnie pokonany. Pozostałe trzy mecze bez emocji. Grając z troszkę słabszymi zespołami w każdym secie traciły nie więcej niż 10 punktów.  Po wygranych 5 meczach dziewczyny sprawiły sobie świetny prezent z okazji Dnia Dziecka, czyli pierwsze miejsce w turnieju. Po tym turnieju można powiedzieć, że wielomiesięczna praca wreszcie przynosi efekty. Dziewczyny zaczęły psychicznie i sportowo dojrzewać do naprawdę dobrego grania.

data 03-06-2013