Wymęczone zwycięstwo nad Piastem Krotoszyn

Podpatrzone z trybun:

W niedzielą 3 listopada zespół kadetów UKS Piątka rozegrał swój kolejny mecz ligowy.

Przeciwnikiem naszych Kadetów była drużyna Piasta Krotoszyn. Mecz był typowym pojedynkiem siatkarskim, czyli kto popełnił mniej  błędów ten wygrał cały mecz. Na szczęście nasi chłopcy popełnili ich mniej. W setach II i IV zabrakło w naszej drużynie koncentracji i „Piast” odskakiwał na kilka punktów a potem skutecznie bronił zdobytej przewagi do końca, doprowadzając do 5 seta. Największy problem dla naszych blokujących stanowił Jakub Robakowski, który punktował dla Piasta skutecznymi atakami z lewego skrzydła.

Wygrywając piąty set UKS „Piątka” zwyciężyła w całym pojedynku 3:2 (25:22, 21:25, 25:18, 17:25, 15:12)

Po trzech rozegranych meczach mamy 4 zdobyte punkty i plasujemy się na 2 miejscu w tabeli, współczynnikiem małych punktów.

Dla przypomnienia, zajęcie miejsca od I do IV premiowane jest bezpośrednim awansem do rundy półfinałowej.

Po meczu trener Andrzej Malczewski powiedział: Celem gry naszego zespołu w tej kategorii wiekowej jest wygrywanie jak największej ilości meczów. Poziom sportowy naszego zespołu jest daleki od tego jaki bym sobie życzył, dlatego mecze w naszym wykonaniu wyglądają strasznie nierówno. Jeden set stoi na dobrym poziomie, drugi zdecydowanie od niego odbiega. Cieszy fakt, że wygraliśmy turniej eliminacyjny, dzięki czemu gramy w grupie A, gdzie sądząc po wynikach spotkało się 6 równorzędnych zespołów, z których każdy może wygrać z każdym. Myślę, że spośród tej 6 należy upatrywać medalistów Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w tym sezonie.

Skład zespołu: Radek Szczeciński (K); Krystian Rabiega; Mateusz Kaszyński; ; Olek Kujawa; Adam Janiak; Kuba Książka; Krystian Chojnacki.

Obsada Sędziowska: SI – Robert Nadobny; SII – Marcin Bartłomiejczak; Sekr. – Arleta Żerdzińska

Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu będzie SMS Joker Piła. Mecz odbędzie się 14 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 2.

Zapraszamy sympatyków naszej drużyny i zachęcamy do aktywnego kibicowania Kadetom i Juniorom.

Więcej informacji o ligach młodziczek, kadetów i juniorów znajdziecie na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej http://www.wzps.poznan.pl

data 05-11-2013