00:00

więcej zobacz całą tabelę

Kadetki z trzema zwycięstwami w grupie

Zespół kadetek rozegrał do tej pory 4 mecze  w gr.  „A”  .
Pierwszy mecz z Hetmanem Sobieskim Poznań  zagraliśmy u siebie ,dziewczyny przystąpiły do niego z pełną mobilizacją i tak też było do dwóch pierwszych setów, wygrywając je bez większych problemów 25:18, 25:21 ,trzeci set to niestety brak koncentracji  i w konsekwencji przegrany set 21:25. Do kolejnego seta dziewczyny wyszły w pełni zmobilizowane funkcjonowały już wszystkie elementy siatkarskie. Dobra zagrywka utrudniająca wyprowadzenie ataku przeciwniczkom, przyjęcie oraz brak popsutych zagrywek zaowocowało wysokim zwycięstwem     25: 16 i w rezultacie wygrana 3:1. Na koncie zapisane pierwsze 3 pkt.

Kolejny mecz rozegraliśmy z Amberem Kalisz. Cóż można napisać o tym spotkaniu , nie wyszedł on naszym zawodniczkom ,duża ilość popsutych zagrywek, brak przyjęcia, niewytłumaczalna nerwowość na boisku ,to wszystko złożyło się na to ,że to przeciwniczki wygrały całe spotkanie 3:0.
Mamy nadzieję, że dziewczyny szybko zapomną o tym meczu i zrehabilitują się w  kolejce rewanżowej i pokażą nam ,że potrafią wygrać z Amberem Kalisz.

Trzeci mecz rozegraliśmy  z Olimpem Września . Nasze dziewczyny spisały się bardzo dobrze w tym spotkaniu .Wszystko funkcjonowało tak jak powinno ,przeciwniczki  nie postawiły  nam w tym dniu zbyt wysoko poprzeczki i w rezultacie wygrana za 3 pkt 3:0 (25:16, 25:16, 25:21).

Następnym przeciwnikiem była Sparta Złotów ,przeciwnik kompletnie nam nie znany . Wiadomo tylko było ,że w ubiegłym sezonie Sparta zdobyła Mistrzostwo wielkopolski w kadetkach . Przed nami był mecz pełen obaw , niewiadomej  i długiej prawie 4 godzinnej podróży. Dziewczęta wyszły na boisko bojowo nastawione. Pierwszy set wyrównany, troszkę nerwowy z obu stron ,długie akcje ,dużo piłek „kiwanych” ze strony przeciwniczek zmusiło nasze dziewczyny do  pełnej koncentracji, maksymalnego zaangażowania. Jednak w końcówce nasze zawodniczki okazały się lepsze wygrywając  seta 25:22. Wygrany set okazał się przełomowy dla całego spotkania ,ponieważ Sparta w dwóch następnych partiach  nie była już taka waleczna, ulegając w całym meczu 3:0( 22:25, 13:25, 16:25).

Przed nami kolejny mecz  15.11.2013r (piątek) jesteśmy gospodarzami i zagramy z ZSMS Poznań  o godz.18:30 na hali przy G2 w Turku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłosników siatkówki.