Minisiatkarze najlepsi w Gliwicach

W dniach 9-10 listopada 2013 roku odbył się I Ogólnopolski Turniej minisiatkówki "czwórek" chłopców o Puchar Klubu SiKReT Gliwice, w którym wziął udział również nasz zespół UKS „Piątka” Turek  w składzie: Oskar Czekalak,  Michał Malczewski,  Kacper Ochocki, Maciej Apelt.  Trener zespołu Tadeusz Pakos w tym czasie przebywał na zgrupowaniu sportowym z naszą najmłodszą grupą szkoleniową, niemniej jednak godnie zastąpił go w roli trenera tata jednego z zawodników.
Do Turnieju zgłosiło się czternaście drużyn: z Gliwic – trzy, Jastrzębia – dwie, Krakowa - dwie, Będzina - dwie, Pyskowic – dwie oraz po jednej z Turku, Orzesza i Kędzierzyna Koźla.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy, które w sobotę rozegrały mecz i rewanż, grając systemem „każdy z każdym”. Do niedzielnych finałów, awansowało 8, które tym razem rozgrywały mecze systemem brazylijskim o miejsca 1-8.
Nasza drużyna  UKS „Piątka” Turek wygrała wszystkie mecze bez straty seta, co w efekcie dało pewne zwycięstwo, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Apelt.

Końcowa klasyfikacja I Ogólnopolskiego Turnieju  Minisiatkówki  chłopców  ”czwórki”       o Puchar Klubu SiKReT:

I miejsce: UKS PiątkaTurek
II miejsce: KS Jastrzębie-Borynia I
III miejsce: SMUKS Orzesze
IV miejsce :SP-11 Kędzierzyn Koźle
V miejsce : Będzin I
VI miejsce : Będzin II
VII miejsce : UKS 22 Kraków I
VIII miejsce : MKSR Pyskowice I
IX miejsce : SiKReT Gliwice I
X miejsce : UKS 22 Kraków II
XI miejsce : KS Jastrzębie Borynia II
XII miejsce : SiKReT Gliwice II
XIII miejsce : SiKReT Gliwice III
XIV miejsce: MKSR Pyskowice II
Korzystając z okazji składamy serdeczne gratulacje dla naszej drużyny i życzymy dobrej postawy na kolejnym turnieju, na który nasz zespół wybiera się wspólnie z 4 klasami w dniu 23 listopada. Turniej odbędzie się w Rawie Mazowieckiej – Powodzenia.

data 13-11-2013