Prezentacja Piątki Turek przed finalem młodziczki

W ogłoszonej na naszej stronie sondzie, na moment pisania prezentacji wyraźnie prowadzi w wyścigu do tytułu Mistrza Wielkopolski. Rok temu to właśnie Piątka Turek była gospodarzem finału młodziczki i pierwsze miejsce przegrała stosunkiem setów z Amberem Kalisz. Czas zatem na rewanż.
Piątka w pierwszej fazie praktycznie zmiotła wszystkich swoich przeciwników. W żadnym z setów nie oddała nawet 20 punktów (dwa razy przeciwnicy w setach zdobyli 19). Pewnie zatem awansowała do ćwierćfinału.
W tej fazie ani Energetyk I Poznań (ten słabszy) ani Sparta Złotów nie sprawiły siatkarkom prowadzonym przez Andrzeja Malczewskiego większych problemów. Ponownie 6 meczów, 6 zwycięstw bez straty seta.
Dopiero w półfinale, ale ostatnim meczu całej fazy turniejowej, gdy siatkarki z Turku miały zapewniony awans z pierwszego miejsca, przegrały po tie-breaku we Wrześni z Olimpem.
"Do finałów przygotowywaliśmy się standardowo, cyklem treningowym" - powiedział trener Andrzej Malczewski. W zespole z Turku jedna zawodniczka jest kontuzjowana, jednak nie jest ona siatkarką z pierwszej szóstki. Jednak zawodniczka narzekająca na chorobę, ale w Poznaniu będzie.
"Gramy o złoty medal, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeśli wszystko zaskoczy jak planujemy to będzie dobrze, jeśli nie, to wszystko może potoczyć się różnie" - dodał trener Malczewski. "Cztery zespoły można uznać za faworytów: Energetyk, PTPS, Amber i my, ale chyba takim typem niczego nowego nie odkryję".
Piątka Turek grać będzie w gr. A. W pierwszym meczu o godzinie 10 zmierzy się z Augustynkami Kalisz, a w drugim o godzinie 12 przeciwnikiem będzie PTPS Piła.
Skład Piątki Turek: Zuzanna Apelt, Nikola Łuczak, Nikola Malczewska, Oliwia Marczyńska, Martyna Niespodziańska, Katarzyna Nowak, Dominika Perlińska, Natalia Stec, Marika Cichocka, Dominika Walczak. Trenerzy: Andrzej Malczewski i Tadeusz Pakos

Piotr Duszyński

Źródło- WZPS