Królowe Pozańskiej Areny

UKS Piątka Turek Mistrzem Wielkopolski Młodziczek

O mistrzostwo Wielkopolski w finale ligi młodziczek, który został rozegrany w poznańskiej „Arenie” walczyło szść zespołów: MUKS Amber Kalisz, UKS Augustynki Kalisz, PTPS Piła, UKS Piątka Turek, UKS Olimp Września, KS Energetyk II Poznań – gospodarz. W fazie eliminacyjnej finału sześć drużyn zostało podzielone na 2 grupy A i B. Drużyna UKS Piątki Turek grając w grupie miała za rywali zespoły: PTPS Piła i UKS Augustynki Kalisz. Wygrywając z Augustynkami i ponosząc minimalną porażkę z PTPS – em, podopieczne trenera Andrzeja Malczewskiego zajęły 2 miejsce w grupie i w ćwierćfinale rywalizowały z zespołem UKS Olimp Września. Wysoka wygrana w dwóch setach do 11 i 10 dała awans do półfinału w którym czekały już gospodynie zespół poznańskiego Energetyka II. Początek spotkania i minimalna przegrana do 22 w pierwszej partii zapowiadało sporo emocji w meczu. W drugiej odsłonie górą były zawodniczki Piątki Turek pokonując rywalki z Poznania do 18. W trzecim secie ponownie dziewczęta z Piątki Turek zagrały koncertowo i wygrały 15:9 i całe spotkanie 2:1, awansując do finału. Finał okazał się rewanżem za spotkanie grupowe w którym lepsze były zawodniczki z Piły. Ciśnienie przed meczem w obu zespołach było bardzo duże. Jednak po wygraniu pierwszej partii do 16 przez Piątkę Turek, to zespół z Turku dominowała już w drugim secie. Pozwalając pilankom na ponowne ugranie tylko 16 oczek. Tak przekonywująca wygrana dała drużynie UKS Piątki Turek - MISTRZOSTWO WIELKOPOLSKI w lidze młodziczek w sezonie 2013/2014. Na zakończenie finału organizatorzy przyznali dwa wyróżnienia dla zawodniczek UKS Piątka Turek:

MVP (najbardziej wartościowa): Katarzyna Nowak

Najlepsza atakująca: Nikola Malczewska

Zarząd UKS Piątka Turek składa serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji wyjazdu na finał do Poznania panu Staroście i Burmistrzowi Turku.

dodał admin 03.03.14

data 03-03-2014