Czwarte miejsce Piątki Turek

Finał ligi kadetek rozgrywany w Poznaniu w hali na Osiedlu Tysiąclecia miał skromniejszą oprawę niż finał młodziczki, który grano w poznańskiej hali „Arena”.

W piątek na parkiecie zameldowały się cztery zespoły z piątki walczących o tytuł mistrza Wielkopolski w Kadetkach. W pierwszym meczu pilski PTPS wysoko ograł koniński KTPS 3:0 ( 25:13; 25:15; 25:12 ). W drugim meczu gospodynie UKS ZSMS Poznań zagrał z UKS Piątka Turek. Trzy setową walkę wygrały poznanianki do 10, 13, 21. Pytanie pozostanie bez odpowiedzi czy w pierwszym meczu musieliśmy zagrać z faworytem nr 1 turnieju.

Sobotnie spotkania otworzył mecz pomiędzy zespołami KTPS Konin i Amber Kalisz, który zakończył się wygraną kaliskiego Ambera w trzech szybkich setach do 7, 11, 13. W drugim meczu Piątka Turek rywalizowała z pilskim PTPS. W pierwszej partii Piątka przegrała do 11, ale w kolejnych dwóch postawiła wysoko poprzeczkę pilskiemu zespołowi. Przegrywając w drugim secie do 22, a w trzecim do 24. Po tym spotkaniu można było żałować że popełniono dużo błędów własnych co przyczyniło się do porażki.

W popołudniowej serii meczów faworyzowany ZSMS Poznań prowadząc 2:0 pozwolił sobie na chwilę odprężenia i w trzeciej partii poległ do 19. Jednak w czwartym secie wygrał do 16 i całe spotkanie 3:1. Piątka Turek w swoim drugim meczu grała z drużyną KTPS Konin, którą pokonała 3:0 ( 25:11; 25:18; 25:23 ).

Ostatni dzień finału niedziela przyniosła następujące rozstrzygnięcia. PTPS Piła po pięcio setowej walce przegrał 2:3 z MUKS Amber Kalisz. Najsłabszy zespół turnieju grający z zawodniczką ze szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach KTPS Konin przegrał 1:3 z ZSMS Poznań. Czwarty i zarazem ostatni mecz w turnieju finałowym Piątka zagrała z zespołem MUKS Amber Kalisz. Po dwóch setach wynik meczu był remisowy 1:1. Trzecią partię spotkania dość szczęśliwie wygrały kaliszanki 27:25 i objęły prowadzenie 2:1. Ta pechowa porażka zdeprymowała trochę zawodniczki z Piątki i w czwartym secie uległy kaliszanką do 15 przegrywając spotkanie 1:3. Na zakończenie finału kropkę nad „ i ” postawiły zawodniczki ZSMS Poznań pokonując drużynę z Piły 3:0.

Drużyna UKS Piątka Turek grała w składzie: Justyna Wojtaszewska – kapitan, Karolina Lewandowska, Daria Nawrocka, Nikola Marciniak, Aleksandra Kudlińska, Klaudia Rosiak, Katarzyna Nowak, Nikola Malczewska, Weronika Przygońska – libero 1, Marcelina Bejczak, Weronika Leśniak – libero 2, Patrycja Zielińska, Oliwia Marczyńska, trenerzy Ewa Książka i Andrzej Malczewski.

Tabela finału

MSC

PKT

SETY

1.

UKS ZSMS Poznań

2.

MUKS Amber Kalisz

3.

PTPS Piła

4.

UKS Piątka Turek

5.

KTPS Konin

Zdaniem organizatorów z WZPS:

Piątka Turek - podobnie jak PTPS Piła to jeden z najmłodszych uczestników turnieju finałowego ligi Kadetek. Zawodniczki trenerów Ewy Książki i Andrzeja Malczewskiego w całym turnieju odniosły jedno zwycięstwo - w meczu z KTPS Konin. Przeciwnicy musieli się jednak liczyć z tym nieobliczalnym zespołem, który sporo krwi napsuł przede wszystkim Amberowi Kalisz.

dodał damin

data 19-04-2014