Ćwierćfinał w Wałczu

Grupa VI walczyć będzie w Wałczu, a jej skład przestawia się następująco:

Grupa VI

1. Zachodniopomorskie I – UKS Libero Wałcz

2. Lubuskie II – USA BEACH VOLLEY Lubsko

3. Wielkopolskie III – KS Energetyk Poznań

4. Wielkopolskie I – UKS Piątka Turek

5. Dolnośląskie II – MKS Świdnica

6. Opolskie III – NTSK Nysa

Dalsze informacje w artykule.

Ćwierćfinał

Każda z grup zostaje podzielona na dwie podgrupy ( A i B ) w następujący sposób:

·        Podgrupę A tworzą zespoły rozstawione w tej grupie na miejscach 1, 2, 3

·        Podgrupę B tworzą zespoły rozstawione w tej grupie na miejscach 4, 5, 6

Podgrupa A

1. – 1 z gr. 6 – Zachodniopomorskie I – UKS Libero Wałcz

2. – 2 z gr. 6 – Lubuskie II – USA BEACH VOLLEY Lubsko

3. – 3 z gr. 6 – Wielkopolskie III – KS Energetyk Poznań

Podgrupa B

1. – 4 z gr. 6 – Wielkopolskie I – UKS Piątka Turek

2. – 5 z gr. 6 – Dolnośląskie II – MKS Świdnica

3. – 6 z gr. 6 – Opolskie III – NTSK Nysa

W pierwszym dniu rywalizacji w podgrupach w piątek w podgrupie „A” zagrały zespoły oznaczone w swoich grupach numerami 1 i 2 ( cyfry pogrubione). W spotkaniu pomiędzy zespołami UKS Libero Wałcz – USA BEACH VOLLEY Lubsko, lepszymi okazała drużyna gospodarzy wygrywając 2:0 ( 25:17; 25:17 ). W kolejnym meczu podgrupy „A” na parkiecie rywalizowały drużyny Energetyka Poznań i Libero Wałcz. W dwóch setach lepszymi po raz kolejny okazały się zawodniczki z Wałcza wygrywając 2:0 do 12 i 20. W trzecim ostatnim spotkaniu podgrupy „A” w meczu o wszystko zagrały drużyny z Poznania i Lubska. Zwycięstwo 2:0 ( 25:11; 25:20 ) dało poznańskiej drużynie 2 miejsce w podgrupie i awans do finału turnieju w Wałczu.

W podgrupie „B” rywalizowały drużyny UKS „Piątka” Turek i MKS Świdnica, po zaciętym i wyrównanym pojedynku wgrała drużyna UKS Piątka Turek 2:1 ( 23:25; 25:19; 15:11 ).

Początek meczu był bardzo nerwowy obie drużyny popełniały błędy własne i te zagrania doprowadziły do nerwowej końcówki seta. Skuteczniejszymi o dwie piłki okazały się zawodniczki ze Świdnicy wygrywając do 23. W drugiej odsłonie podopieczne trenera Malczewskiego zagrały skuteczniej we wszystkich elementach siatkarskich i ograły MKS Świdnica do 19. Tibrek to loteria w każdym spotkaniu. Wyrównana walka w pierwszej części trzeciego seta, jednak pięć ostatnich piłek należało do UKS – u „Piątka”. Wygrana 15:11 w trzecim secie dała zwycięstwo w meczu 2:1 zespołowi Piątki. NTSK Nysa był następnym przeciwnikiem „Piątki” Turek. W dużym skrócie zawodniczki z Nysy dostały sromotne lanie w dwóch krótkich setach do 10 i 6. Dwa zwycięstwa na koncie naszego zespołu uplasowały nas na pierwszym miejscu w tabeli podgrupy „B”. W ostatnim meczu naszej podgrupy zespół MKS Świdnica pokonał 2:0 ( 25:17; 25:8 ) drużynę NTSK Nysa i zajął 2 miejsce w podgrupie „B”.

NIEDZIELNE  FINAŁY

W niedzielnym meczu o 5 miejsce w grupie pomiędzy zespołami z Lubska i Nysy lepszymi okazała się zawodniczki z Lubska wygrywając 2:0. W spotkaniach finałowych decydujących o awansie do półfinałów zmierzyły się zespoły z podgrup według następującego klucza:

– 1 m z gr. A / Libero Wałcz z  2 m z gr. B / MKS Świdnica

– 2 m z gr. A / Energetyk Poznań z 1 m z gr. B / UKS Piątka Turek

W pierwszym spotkaniu Libero Wałcz po bardzo wyrównanym i zaciętym boju pokonało 2:1 MKS Świdnica, awansując do półfinałów Mistrzostw Polski.

Drugi bratobójczy pojedynek stoczyły zespoły z Wielkopolski: Piątka Turek i Energetyk Poznań. W pierwszej partii meczu 25:15 wygrał poznański Energetyk. W drugim secie na prowadzeniu 19:13, 19:14 była drużyna Piątki. Wysokie prowadzenie turkowskiej drużyny podziałało negatywnie na zawodniczki, które stanęły w miejscu oddając przeciwnikowi inicjatywę. Ostatecznie wygrała ekipa Energetyka 25:19 i spotkanie 2:0 awansując do półfinałów Mistrzostw Polski.

Skład Piątki Turek: 32. Zuzanna Apelt, 3. Nikola Łuczak, 6. Nikola Malczewska, 14. Oliwia Marczyńska,  9. Katarzyna Nowak, 18. Dominika Perlińska, 5. Natalia Stec – kapitan, 17. Marika Cichocka, Martyna Niespodziańska, Dominika Walczak. Trener: Andrzej Malczewski

dodał admin

data 19-04-2014