Minisiatka chłopców

Mistrzostwa Wielkopolski

Awans do finału w dwójkach i czwórkach

Jeden z Półfinałów Klubowych Mistrzostw Wielkopolski w Minisiatkówce Chłopców został rozegrany w Turku. Organizatorem półfinału była drużyna UKS Piątka Turek, zawody zostały rozegrane w kategorii: dwójek, trójek, czwórek. W poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskano następujące wyniki:

DWÓJKI

W turnieju wystartowało 10 zespołów, które zostały rozlosowane do 2 grup eliminacyjnych A i B, po 5 drużyn. Zwycięzcy grup uzyskali bezpośredni awans do finałów w Jarocinie, a zespoły z miejsc 2 i 3 w grupach A i B walczyły o 3 dodatkowe miejsca w finale w turnieju barażowym. W meczach w grupie A drużyna UKS Piątka Turek wygrała 4 spotkania po 2:0 i zajęła I miejsce dające bezpośredni awans do finałów. W grupie B pierwsze miejsce zajęła drużyna MUKS Grom Kalisz z kompletem wygranych i awansowała do finału. Do turnieju barażowego z III miejsca w grupie B awansował drugi zespół UKS Piątka Turek. I o 3 wolne miejsca w finale po rozgrywkach grupach A i B rywalizowały następujące cztery zespoły: IUKS Jedynka Poznań, UKS Piast Krotoszyn I, UKS Piątka Turek II, UKS Piast Krotoszyn II. Barażową rywalizację wygrał zespół: Piasta I Krotoszyn, kolejne dwa miejsca zajęły zespoły: IUKS Jedynka Poznań i Piast II Krotoszyn. Szóste miejsce nie dające awansu zajęła druga drużyna UKS Piątka Turek.

Składy drużyn: UKS Piątka I Turek – Aleksander Pikuła, Kacper Kuśmirek, Kacper Latuszewski. UKS Piątka II Turek – Oliwier Malczewski, Ernest Siwek, Konrad Adamski. Trener Tadeusz Pakos.

CZWÓRKI

W turnieju czwórek rywalizowało 12 drużyn, które rozlosowano do 3 grup eliminacyjnych. Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do finału, a w turnieju barażowym o 2 wolne miejsca grały zespoły z drugich miejsc. W grupie A bezpośredni awans wywalczyła ekipa MKS MOS Turek, drugie miejsce i awans do turnieju barażowego zdobyła drużyna SP Nr 53 Poznań. Z grupy B awansowała drużyna UKS Piast I Krotoszyn na drugiej pozycji uplasował się zespół UKS MOS Czarni Ostrowite. W grupie C pierwsze miejsce po 3 wygranych spotkaniach zajęła drużyna UKS Piątka Turek, drugą lokatę wywalczył zespół KPS Progress I Września. Zwycięsko z rywalizacji w turnieju barażowym wyszła drużyna Progresu Września, a drugą lokatę dającą awans do finału wywalczyła ekipa z Ostrowitego. Skład drużyny UKS Piątka Turek: Michał Malczewski, Oskar Czekalak, Dawid Gruszczyński, Maciej Apelt, trener Tadeusz Pakos.

Znamy już nazwy wszystkich zespołów, które 11 maja w Jarocinie spotkają się w finale rozgrywek Kinder  + Sport. W kategorii Dwójek zagrają: UKS Piątka Turek 1, MUKS Grom Kalisz, UKS Piast Krotoszyn 1, IUKS Jedynka Poznań 3, UKS Piast Krotoszyn 2, UKS Polon Krotoszyn 1, Rzemieślnik Kwilcz 1, UKS Polon Krotoszyn 2, UKS Kaniasiatka Gostyń 1, MUKS Kangur Nowy Tomyśl. W kategorii Czwórek zagrają: MKS MOS Turek 1, UKS Piast Krotoszyn 1, UKS Piątka Turek, KPS Progress Września 1, UKS MOS Czarni Ostrowite, SP Nr 4 Poznań 1, MUKS Kangur Nowy Tomyśl 1, SP Nr 1 Mosina.                                                                                                                                            dodał: admin

data 03-05-2014

zdjeciaZobacz zdjęcia do artykułu