Lazru Cap

Lazur Cup w Kaliszu

W niedzielę zakończyła się trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Amber „Lazur Cup” 2014. Do zmagań kadetek, kadetów i mini siatkówki przystąpiło 350 zawodniczek i zawodników. Zawody sponsorowane przez Spółdzielnię Mleczarską „Lazur” rozwijają się z roku na rok. Tegoroczna, trzecia już edycja rozegrana została w rozszerzonej formule – przez dwa dni na pięciu halach.

W turnieju, który był rozgrywany w kategorii chłopców i dziewcząt uczestniczyły męskie i żeńskie drużyny UKS Piątka Turek. W ogólnopolskim turnieju kadetów wystartowało 6 drużyn z Polski, a w turnieju kadetek 12 zespołów. W obu turniejach wystartowały bardzo mocne i solidne zespoły dające możliwość rywalizowania z najmocniejszymi zespołami. W turnieju kadetek triumfowały siatkarki Kadry Regionalnej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Tworzy ją 12 najlepszych zawodniczek z rocznika 1997 z czterech województw – wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko – pomorskiego.

W turnieju dziewcząt drużyna UKS Piątki Turek zgrała bardzo dobre zwody i w końcowej klasyfikacji zajęła wysokie 3 miejsce. W ocenie trener Ewy Książki dziewczęta pokazały dobrą i solidną siatkówkę  przed nowym sezonem.

Ostatnie spotkanie wyłoniło też triumfatorów turnieju kadetów. Ostatecznie w hali „Olimpia” najlepiej wypadli siatkarze KS Metro Warszawa, którzy zanotowali komplet zwycięstw. Drużyna kadetów UKS Piątka Turek przegrywając z gospodarzami i Metro Warszawa zajęła 3 miejsce. Turniej kadetów pokazał że drużyna Piątki Turek zagrała dobre zawody i skutecznie przygotowuje się do nowego sezonu siatkarskiego.

Kolejność Końcowa

Turniej Kadetek
1. Kadra Regionalna S.O.S 97 – Północ
2. MUKS Amber Kalisz
4. UKS Jedynka Kluczbork
5. UKS 18 Szczecin
6. Amber S.O.S. 99 Kalisz
7. Kadra Łódzkiego OOM
8. Amber S.O.S. 98 Kalisz
9. MUKS Sparta Warszawa
10. UKS Esperanto Warszawa
11. Kadra Regionalna S.O.S 99 – Północ
12. UKS Augustynki Kalisz

Wyniki Turnieju Kadetów

Calisia Kalisz I – Piątka Turek            0:2 ( - 21, - 22 )
Calisia Kalisz II – Piątka Turek           2:0 ( 21, 25 )
Piątka Turek – Juvenia Rawa Maz.     2:1 ( 13, - 19, 13 )
Piątka Turek – UKS MG 13 Łódź       2:0 ( 19, 22 )
Piątka Turek – Metro Warszawa         1:2 ( - 24, 15, - 13 )

Klasyfikacja końcowa
1. KS Metro Warszawa
2. KPS Calisia Kalisz I
4. KPS Calisia Kalisz II
5. UKS 13 MG Łódź
6. Juvenia Rawa Mazowiecka

Podpisy pod zdjęcia

DSC_ 8842 – drużyna UKS Piątka Turek stoją od lewej: Mateusz Kaszyński, gościnnie Adrian Najmrocki, Adam Janiak, Aleksander Kujawa, Krystian Rabiega, klęczą od lewej: Krystian Chojnacki, Bartosz Górecki, Jakub Książka, Patryk Kotleszka.
DSC_1400 – kapitan UKS Piątki Turek Justyna Wojtaszewska odbiera puchar za 3 miejsce w turnieju „Lazur Cap”
DSC_1406 – drużyna Piątki Turek po dekoracji stoją od lewej: Justyna Wojtaszewska – kapitan, Daria Nawrocka, Katarzyna Nowak, Weronika Leśniak, Nikola Marciniak, Aleksandra Kudlińska, Natalia Stec, Karolina Lewandowska, Oliwia Marczyńska, Patrycja Zielińska, trener Ewa Książka
 dodał admin

data 01-06-2014