Plażówka

Mistrzostwa Powiatu
Potrójna Korona
Mistrzostwa powiatu Turkowskiego zostały rozegrane na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku przy ul. Armii Krajowej 1. Zawodniczki UKS Piątka Turek reprezentowały swoje Gimnazjum Nr 1 w Turku.

W mistrzostwach udział wzięło 5 gimnazjów z terenu powiatu i miasta Turku, które wystawiły razem 11 par łącznie startowały 22 zawodniczki.
Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, zespół który poniósł dwie porażki przed rozgrywkami półfinałami został wyeliminowany z turnieju. Duet Wojtaszewska / Przygońska dotarł do rozgrywek półfinałowych bez porażki i był uważany w gronie faworytów do mistrzostwa. Druga para Nowak / Stec począwszy od drugiej rundy wygrała dwa spotkania i awansowała do półfinału z lewej strony tabelki bez porażki. Pozostałe duety walczyły z prawej strony tabelki z jedną porażką, by dostać się do strefy półfinałowej. Po grach eliminacyjnych z prawej strony tabelki awans do strefy półfinałowej wywalczyła para Cichocka / Filipiak i duet Marczyńska / Malczewska. Po spotkaniach eliminacyjnych stojących na średnim poziomie w rozgrywkach półfinałowych o mistrzostwo powiatu Turkowskiego zmierzyły się następujące pary:
Wojtaszewska / Przygońska – Cichocka / Filipiak 2:0 ( 15:3, 15:8 )
W pierwszym secie skuteczniejsza zagrywka gimnazjalistek „Jedynki” pozwoliła na odniesienie wysokiej wygranej. W drugiej partii obie pary popełniały błędy własne, jednak mniejszą ilość popełniła Justyna i Weronika wygrywając do 8 i całe spotkanie.
Nowak / Stec – Marczyńska / Malczewska 2:0 ( 15:10, 15:0 )
Jedynie pierwsza partia była dość wyrównana do stanu 10:7. Końcówka seta należała do duetu Katarzyny / Natali, który wygrał 15:10. W drugiej odsłonie Oliwia i Nikola oddały bez walki seta i spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 duetu Nowak / Stec.
Mecz o 3 miejsce
Cichocka/Filipiak – Marczyńska/Malczewska 1:2 (9:15, 15:10, 8:11)
Pierwszy set pokazał że przewaga kilku punktów nie gwarantuje jeszcze wygranej. Dopiero ostatnie piłki pierwszego seta zadecydowały o wygranej Oliwi / Nikoli. Druga partia to odwrotność pierwszego seta i wygrana duetu Marika / Gabriela. Trzeci set był bardzo wyrównany i zacięty. O wygranej w całym spotkaniu pary Marczyńska / Malczewska zdecydowały ostatnie cztery akcje 3 seta wygrane przez te zawodniczki.
Mecz o 1 miejsce
Wojtaszewska / Przygońska – Nowak / Stec 0:2 ( 9:15, 11:15 )
Po jednej stronie siatki stanęły starsze i młodsze koleżanki z G. 1 Turek. Pytanie nasuwało się samo kto wygra ? Walka punkt za punkt toczyła się przez dwie partie spotkania. Jednak w końcowe piłki w obu partiach należały do Katarzynki / Natali, który wygrał 2:0 i zdobył Mistrzostwo Powiatu Turkowskiego.
Końcowa kolejność mistrzostw powiatu:
1. G.1 Turek II – Katarzyna Nowak / Natalia Stec ( Piątka Turek )
2. G.1 Turek I – Justyna Wojtaszewska/Wernika Przygońska (Piątka Turek)
3. G.1 Turek III – Oliwia Marczyńska/Nikola Malczewska (Piątka Turek)
4. G.2 Turek I – Marika Cichocka (Piątka Turek)/Gabriela Filipiak
Opiekunem Gim. Nr 1 Turek, była trener Ewa Książka z UKS Piatka Turek
IMAG:0085 – 1 czwórka mistrzostw powiatu stoją od lewej: Weronika Przygońska, Justyna Wojtaszewska, trener Ewa Książka, Natalia Stec, Katarzyna Nowak, Nikola Malczewska, Oliwia Marczyńska, Gabriela Filipiak, Marika Cichocka.
IMAG:0250 – Oliwia i Nikola gotowe do odbioru zagrywki

data 04-06-2014