Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce w Drzonkowie

Grupowe zmagania

Od 3 lipca serca wszystkich finalistów Kinder + Sport 2014, biją szybciej! Na ten dzień czekali przez cały rok. Na hipodromie w Drzonkowie rozpoczął się właśnie Wielki Finał Kinder + Sport 2014 !
Tysiąc dwustu młodych siatkarzy z całej Polski przybyło do Drzonkowa by zawalczyć o Puchar Kinder + Sport 2014. Podczas ceremonii otwarcia przedstawiciele każdego województwa zaprezentowali swój okrzyk bojowy.

Wracając do rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych:

DWÓJKI

Drużyna Piątki Turek grając w grupie H walczyła z zespołami z SP w Nałęczowie i SP Nr 2 w Miliczu. W spotkaniu z drużyną z Nałęczowa pierwszego seta Piątka wygrała bardzo wysoko do 3, by w drugim ulec na przewagi do 12. Trzeci decydujący set podopieczni trenera Pakosa wygrali po dobrej grze do 7. W drugim meczu przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa z Milicza. Wygrany pierwszy set do 3 uśpił czujność zawodników Piątki, którzy w kolejnych dwóch przegrali do 9 i całe spotkanie 1:2. Zwycięstwo i porażka dały Piątce Turek 2 miejsce w grupie co skutkowało grami w barażach w następnym dniu zawodów. W ostatnim meczu grupy H Milicz pokonał Nałęczów 2:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie. Drużyna Piątki Turek w barażach zagra w grupie Y z następującymi drużynami: AS Ostrołęka, SUKSS Suwałki, UKS Jasienia Gdańsk.

CZWÓRKI
W kategorii czwórek zespół Piątki rywalizował w grupie J z drużynami SUKSS Suwałki i PKS Gwardia Szczytno. Dwie szybkie wygrane po 2:0 z zespołami z Suwałk ( 4, 9 ) i Szczytna ( 3, 11 ), zapewniły pierwsze miejsce w grupie J i bezpośredni awans do 1/32 finału Mistrzostw Polski do grupy II. Awans do grupy II z pierwszego miejsca w grupie B wywalczyła drużyna UMKS MOS Wola Warszawa. Oba zespoły oczekują na dwa pozostałe zespoły z baraży.
Dalsze wyniki po zakończonych spotkaniach i komunikacie organizatora.
dodał admin.

data 05-07-2014