Wieliczka zdobyta!!! Kadetki wygrały

W dniach 13-14 września kadetki UKS „Piątka” Turek wzięły udział w XXI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „Wieliczka 2014”.

W turnieju towarzyskim zorganizowanym przez MKS MOS Wieliczka wzięło udział 10 zespołów .

Zespoły podzielone były na dwie grupy:

Grupa A:

1.Dwójka Zawiercie

2.MKS MOS Wieliczka I

3.UKS „Piątka „Turek

4.BAS Białystok

5. MKS „Zorza” Wodzisław Śląski

Grupa B:

1.”Dwójka „ Zawiercie I

2.MOSM Tychy

3. MKS MOS Wieliczka II

4.MMKS Kłodzko

5.UKS „Jedynka” Kluczbork

Nasze dziewczyny w grupie zajęły pierwsze miejsce przed MKS MOS Wieliczka I.W półfinale zmierzyły się z MOSM Tychy wygrywając pewnie 2:0 tym samym wchodząc do finału. W grze o I miejsce nasze zawodniczki ponownie spotkały się z bardzo dobrze grającymi gospodyniami turnieju MKS MOS Wieliczka I. Jednak nasze dziewczęta stanęły na wysokości zadania ,do meczu przystąpiły w pełni skoncentrowane wygrywając całe spotkanie 2:1 ,tym samym zdobywając złoty medal .

Gratulujemy !!!!!

MVP turnieju otrzymała Karolina Lewandowska -UKS „Piątka” Turek

Skład zespołu: Leśniak Weronika, Lewandowska Karolina, Łuczak Nikola, Malczewska Nikola, Marczyńska Oliwia, Nowak Katarzyna, Stec Natalia, Wojtaszewska Justyna, Zielińska Patrycja.

Kolejność końcowa :

1.UKS PIĄTKA TUREK

2.MKS MOS Wieliczka I

3.UKS JEDYNKA KLUCZBORK

4.MOSM TYCHY

5.MKS „ZORZA” WODZISŁAW ŚLĄSKI

6.BAS BIAŁYSTOK

7.DWÓJKA ZAWIERCIE I

8.MKS MOS Wieliczka II

9.MMKS KłODZKO

10.DWÓJKA ZAWIERCIE II

Okiem trenera : Turniej w Wieliczce to doskonałe przetarcie przed rozgrywkami ligowymi kadetek w sezonie 2014/2015. Muszę przyznać, iż to był pierwszy występ nowej drużyny, bo od tego sezonu połączyliśmy 2 zespoły tj. r. 1999 i 1998. Dla mnie osobiście zwycięstwo w tym turnieju jest mniej ważne, od stworzenia z tych dziewczyn drużyny z prawdziwego zdarzenia. Początki są trudne, niemniej jednak pracujemy na jakością pracy na każdej jednostce treningowej, tak aby efekt końcowy był satysfakcjonujący. Przypomnę, że w ubiegłym sezonie kadetki zajęły 4 miejsce w Wielkopolsce, a młodziczki zostały Mistrzyniami Wielkopolski i „ dojechały tylko lub aż do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski”. Nasze cele sportowe się nie zmieniają, dlatego w tym sezonie chcemy WIĘCEJ !!!

Andrzej Malczewski

data 23-09-2014