druzyna

OGŁOSZENIE

TABELA WYNIKÓW

 
 
 
 

 
 Sezon ligowy 2017/18
  

Liga Młodziczek - Grupa 13 - Drugi etap

23.09.17

Drużyna
M
P
S
1. UKS Piątka Turek
4
8
8:0
2. UKS Hetman Sobieski Poznań
4
6
4:4
3. UKS Szamotuły II
4
4
0:8
 
 
 
 

 

 Liga Młodzików - Grupa 5  Drugi etap

 

Drużyna
M
P
S
1.Uks SMS Joker Piła 
2
4
4:0
2. UKS Piątka Turek
2
3
2:2
3.Uks Piast zKrotoszyn II
2
2
0:4
 
 
 
 

 
 
Liga Kadetów - Grupa 2
 
Drużyna
M
P
S
1. Piątka Turek
0
0
00:00
2. Sokół Kępno  
0
0
00:00
3. Grom Kalisz
0
0
00:00
4.Energetyk Poznań  
0
0
00:00
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

więcej zobacz całą tabelę

MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI NA PUDLE W MILICZU

Kolejny sukces UKS Piątka Turek – kategoria trójki – BRĄZOWY MEDAL !!!

W dniach 15-16.05.2015 r. w Miliczu odbył się XVII Ogólnopolski Turniej minisiatkówki w kategorii trójek o Puchar Burmistrza Milicza.  Turniej ten był jednym z etapów w przygotowaniu się do imprezy docelowej Pucharu Kinder + Sport (Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Mini Piłce Siatkowej), który odbędzie się na początku lipca w Krakowie. Do turnieju zostało zgłoszone 29 zespołów z całej Polski. Wśród nich między innymi, cztery drużyny z pierwszej 10 zeszłorocznych mistrzostw Polski w Drzonkowie (3. Plas Kielce, 8. SP Sulechów, 9. UKS Jasieniak Gdańsk, 10. SP Gubin).

Nasi chłopcy złoci medaliści mistrzostw Wielkopolski 2015 w grupie E rywalizowali z MUKS Sudety Kamienna Góra I, UKS Trójka Sulechów II, KS Energetyk Poznań II oraz MUKS Grom Kalisz III (zespół nie dojechał)

Wszystkie mecze rozgrywane były systemem jednego seta do 25 pkt. w grupach każdy z każdym.

Pierwszy mecz UKS Piątka Turek to ten z łatwiejszych, zespół KS Energetyk Poznań II nie postawił żadnego oporu naszym zawodnikom i gładko zwyciężyli 25:7. Kolejne spotkanie to już pełen emocji i zwrotów akcji pojedynek z drużyną MUKS Sudety Kamienna Góra I, zakończony po dramatycznej końcówce porażką Piątki 26:24. Po tym spotkaniu meczem prawdy okazał się mecz z UKS Trójka Sulechów II, który decydował o przejściu do następnej fazy rozgrywek z drugiego miejsca w grupie E (pierwsze po wygraniu wszystkich spotkań należało do drużyny MUKS Sudety Kamienna Góra I) i wejściu do rozgrywek o miejsca 1-12. Nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pokonali drużynę z Sulechowa II 25:19. Tym samym awansując do drugiej fazy rozgrywek, gdzie czekały na nich drużyny z 1 miejsc grup B,D i F czyli UKS Jasieniak Gdańsk I, DzMKS Plas Kielce I, UKS 22 Kraków I oraz 2 miejsc grup A i C czyli KS Energetyk Poznań I i Polon Krotoszyn I. W tej fazie rozgrywek obowiązywał również system każdy z każdym a 2 pierwsze miejsca dawały awans do trzeciej fazy rozgrywek o miejsca 1-4. Po przerwie na obiad rozpoczęliśmy kolejne zmagania tym razem rozpoczęliśmy od meczu z Krakowem, w którym od początku mieliśmy wszystko pod kontrolą i pokazaliśmy że nawet organizator tegorocznych Mistrzostw Polski nie jest nam straszny – zwycięstwo na początek 25:16. Kolejny przeciwnik chłopców z Piątki Turek UKS Jasieniak Gdańsk I nie przegrał w grupie żadnego spotkania a jeden z chłopców mierzący ok. 180 cm wzrostu robił na wszystkich ogromne wrażenie. Może wzrostem nasi młodzi siatkarze odbiegali od przeciwnika ale walecznością i ogromnym sercem włożonym w ten mecz pokazali, że są w stanie powalczyć z każdym. Zwycięstwo UKS Piątki Turek nad faworyzowanym UKS Jasieniak Gdańsk I 25:23 był zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych w hali sportowej zawodników i trenerów. Po radości i gratulacjach od innych drużyn trzeci mecz w grupie z drużyną KS Energetyk Poznań I był tylko formalnością 25:7 dla Piątki Turek. Tak zakończył się dzień pierwszy rozgrywek o Puchar Burmistrza Milicza.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od arcyważnego spotkania z 3 drużyną zeszłorocznych Mistrzostw Polski DzMKS Plas Kielce I , które jak się później okazało decydowało o pierwszym miejscu w grupie. Chłopcy rozpoczęli dość spięci i zawodnicy z Kielc odskoczyli na kilka punktów, które okazały się bardzo ważne w końcowym rozrachunku. Po słabszym początku chłopcy z Piątki zagrali jak równy z równym – niestety choć po bardzo dobrym i wyrównanym spotkaniu ulegliśmy 25:21. W ostatnim meczu w grupie z drużyną Polon Krotoszyn I zawodnicy UKS Piątka Turek nie załamali się przegraną z Kielcami i pokazali że są naprawdę dobrze przygotowani do tegorocznych zawodów pokonując drużynę z Krotoszyna 25:15, uzyskując awans do walki o medale.

W półfinale nasi chłopcy zagrali z pierwszą drużyną drugiej grupy  SP Sulechów I. Niestety nie dali rady  drużynie z Sulechowa przegrywając 25:14. W drugim półfinale drużyna z Kielc pokonała drużynę z Kamiennej Góry. Tak więc mecz o 3 miejsce był dla młodych adeptów siatkówki z UKS Piątki Turek rewanżem za porażkę z pierwszej fazy rozgrywek z drużyną MUKS Sudety Kamienna Góra I. Rewanż okazał się w pełni udany, po stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu godnym meczu o brązowy medal, obfitującym w bardzo długie wymiany i wspaniałe obrony z obu stron drużyna UKS Piątka Turek zwyciężyła 25:21. Szczęścia nie było końca. Trener Tadeusz Pakos nie krył zadowolenia z postawy i gry swoich zawodników. 3 miejsce w tak prestiżowym turnieju należy uznać za bardzo udany występ naszego zespołu. Skład drużyny: Kacper Kuśmirek, Aleksander Pikuła, Tymoteusz Szulc, Oliwier Malczewski.

Gratulujemy!!!

Ps. W finale drużyna z Kielc pokonała po bardzo zaciętym spotkaniu drużynę z Sulechowa 25:23 Końcowa klasyfikacja (pierwsza czwórka na 29 zgłoszone drużyny)

1.      DzMKS Plas Kielce I

2.      SP Sulechów I

3.      UKS Piątka Turek

4.      MUKS Sudety Kamienna Góra I

data 20-05-2015

zdjeciaZobacz zdjęcia do artykułu

news
© 2009 - UKS Jan Pol
projekt i realizacja web-studio.pl