Turniej w Pleszewie

Dnia 30.05.2015r. siatkarki UKS "Piątka" Turek brały udział w Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet z okazji 10-lecia działalności klubu UKS "Libero" Pleszew.

Celem turnieju było przygotowanie dziewcząt do XI Ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce siatkowej, która odbędzie się w dniach 7-10.2015 r. w Lublinie.

Nasze zawodniczki będą reprezentowały Gimnazjum nr 1 w Turku.

Warto dodać, że dziewczęta grały ze starszymi od siebie o 2-3 lata zawodniczkami (juniorkami, seniorkami) ,pomimo tego bardzo dobrze radziły sobie na boisku ,nie ustępując w żadnym elemencie kunsztu siatkarskiego.

Wyniki turnieju :

ZSMS Poznań -  Piątka Turek 2-1

ZSMS Poznań – Libero Pleszew 3-0

Piątka Turek – Libero Pleszew 2-1

Kolejność końcowa:

1.  ZSMS Poznań

2.  UKS "Piątka" Turek

3.  UKS "Libero " Pleszew

Skład drużyny: Dominika Perlińska(K), Nikola Malczewska, Katarzyna Nowak, Oliwia Marczyńska, Natalia  Stec, Martyna  Niespodziańska , Zuzanna Apelt

Trenerzy: Ewa Książka, Andrzej Malczewski

Zdaniem trenera :

Trzy lata temu wspólnie z nauczycielką Gimnazjum nr 1 i trenerem w naszym klubie Ewą Książką rozpoczęliśmy Projekt pod nazwą:                             „ Dziewczyny z r.1999”. Współpraca polegała na przygotowaniu dziewcząt z zakresu piłki siatkowej na zajęciach w-f w klasie sportowej w Gimnazjum nr 1 i kontynuowaniu tej pracy na zajęciach klubowych UKS „Piątka” Turek w godzinach pozalekcyjnych. Obopólna praca przyniosła świetny efekt w postaci bardzo dobrych wyników sportowych. Przez 3 lata nauki w gimnazjum dziewczyny zdobyły 4 medale Mistrzostw Wielkopolski, 2 brązowe wspólnie z r.1998 (1 Gimnazjada i 1 Klubowe Mistrzostwa Wielkopolski) i  samodzielnie 2 złote ( 1 Gimnazjada i  1 Klubowe Mistrzostwa Wielkopolski), ponadto dziewczyny 3 – krotnie awansowały do ¼  Mistrzostw Polski 2- krotnie młodziczek i raz kadetek.

Podsumowaniem 3- letniej współpracy jest wygranie w tym roku przez dziewczyny Mistrzostw Wielkopolski Gimnazjum i awans do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2015 w Lublinie.

Turniej w Pleszewie był jednym z etapów przygotowujących zespół do tych zawodów. Po turnieju w Pleszewie mogę powiedzieć, że dziewczyny są przygotowane do imprezy docelowej bardzo dobrze i jadą na ten turniej z dużymi nadziejami na końcowy sukces.

Andrzej Malczewski

data 02-06-2015