ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW w GAŁCZEWIE

W  dniach 30- 31.05.2015r. Młodzicy UKS "Piątka" Turek wzięli udział udział w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o puchar Wójta Gminy Golub - Dobrzyń.

Celem turnieju było sprawdzenie możliwości zespołu przed sezonem 2015/2016. Egzamin wypadł bardzo dobrze, zespół wygrał wszystkie 3 mecze w stosunku 2:0 i zajął bezapelacyjnie 1 miejsce w turnieju. Niemniej jednak nie było tak łatwo jak wskazują wyniki.

Wyniki turnieju :

Piątka Turek – Korab Puck  2-0

Piątka Turek – Kangur Nowy Tomyśl 2-0

Piątka Turek – Chemik Bydgoszcz 2- 0

Skład zespołu:

Apelt Maciej, Czekalak Oskar, Gruszczyński Dawid, Kolasiński Jakub, Koszal Artur, Laskowski Oskar, Malczewski Michał, Ochocki Kacper, Piątek Maciej – kapitan zespołu, Zieliński Miłosz

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.UKS PIĄTKA TUREK                 trener Andrzej Malczewski

2.BKS CHEMIK BYDGOSZCZ        trener Jakub Sułkowski

3.MKS KORAB PUCK                   trener Piotr Kozakiewicz

4.MUKS KANGUR NOWY TOMYŚL trener Konrad Stachowiak

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY

MVP- MACIEJ PIĄTEK                           UKS PIĄTKA TUREK

BLOKUJĄCY- MIKOŁAJ CZYŻAK          S.O.S. G-26 BYDGOSZCZ

ROZGRYWAJĄCY- DAWID GRUSZCZYŃSKI   UKS PIĄTKA TUREK

LIBERO- MATEUSZ GAWARKIEWICZ  S.O.S. G-26 BYDGOSZCZ

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY W SWOICH ZESPOŁACH

UKS PIĄTKA TUREK – ARTUR KOSZAL

S.O.S. G-26 BYDGOSZCZ –MATEUSZ  OJRZANOWSKI

MKS KORAB PUCK – OLAF PIŁAT

MUKS KANGUR N.TOMYŚL- KAMIL FIGIEL

Zdaniem trenera:

Rok temu rozpocząłem pracę z tą grupą treningową. Trzon zespołu stanowią chłopcy z r. 2001 medaliści Mistrzostw Wielkopolski w Mini Piłce Siatkowej i uczestnicy Pucharu Kinder + Sport (Nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Minisiatkówce). Do grupy wcześniej prowadzonej przez trenerów Katarzynę Małachowską i Tadeusza Pakosa (poprowadzili chłopców do medali w mini piłce siatkowej), dołączyła grupa 4 chłopców z r. 2000 tj. Maciej Piątek, Artur Koszal, Jakub Kolasiński i Oskar Laskowski (myślę, że to nie koniec wzmocnień). Praca z tą grupą to prawdziwa przyjemność, duże zaangażowanie na treningach przekłada się na poziom sportowy i wyniki zespołu, które niebawem staną się faktem. Turniej w Gałczewie jest pierwszym zwycięskim dla tej grupy w kategorii młodzików. W tym sezonie byliśmy już bardzo blisko medalu w Finale Mistrzostw Wielkopolski Młodzików, niemniej jednak trzy przegrane tie- breaki zadecydowały o tym, że zajęliśmy wysokie 4 miejsce w Wielkopolsce. Myślę, że czas pracuje dla Nas i o tej grupie chłopaków jeszcze nie raz usłyszymy. Na razie wszyscy się cieszą z pierwszego wygranego turnieju i  oczekują na kolejny dobre występy, a pierwszy już w czerwcu w Warszawie w turnieju o Puchar Przechodni Metra Warszawa.

Andrzej Malczewski

data 03-06-2015