Liga Kadetek i Kadetów

Startują Ligi Młodzieżowe

Walka o Mistrzostwa Wielkopolski w siatkówce halowej zbliża się dużymi krokami. Pierwszymi zespołami, które przystąpią do rywalizacji to drużyny kadetek i kadetów w dniu 20 września. Drużyna Młodzików na ligowe parkiety wkroczy w dniu 26 września. Najpóźniej w dniu 22 listopada wystartuje drużyna Juniorek. Po krótkim przedstawieniu lig młodzieżowych pokażemy terminarz lig w których wystartuje drużyna UKS „Piątka” Turek. W nowym sezonie 2015/2016 podstawowym celem podopiecznych trenerów: Ewy Książki, Andrzeja Malczewskiego i Tadeusza Pakosa, będzie zdobycie mistrzostwa w danej kategorii wiekowej lub zajęcie miejsca w pierwszej 3 mistrzostw dającej awans do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski. Drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego „Piątka” Turek w sezonie 2015/2016, wystartują w następujących ligach: Liga Juniorek, Liga Kadetek, Liga Kadetów, Liga Młodzików. Zarząd Klubu i zawodnicy klubu serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków klubu i siatkówki w Turku na nasze spotkania w Turku.

Liga Kadetek

W lidze kadetek w sezonie 2015/2016 wystartuje 18 zespołów podzielonych na 6 grup eliminacyjnych w dniu 20 września. Podział na grupy przedstawia się następująco:
Grupa 1
MUKS Amber Kalisz, UKS Hetman Sobieski Poznań, UKS Augustynki Kalisz
Grupa 2
UKS Piątka Turek, UKS Środa Wielkopolska, MKS MOS Słupca
Grupa 3
PTPS Piła, KS Energetyk II Poznań, UKS Olimp Września
Grupa 4
UKS Szamotulanin Szamotuły, KTPS Konin, MLKS Sparta Złotów
Grupa 5
UKS ZSMS Poznań, TKS Siatkarz Jarocin, LKS Zjednoczeni Rychwał
Grupa 6
KS Energetyk I Poznań, SKF Poznań, KS Bazar Śrem

Na pierwszym miejscu w grupie gospodarz turnieju eliminacyjnego. Drużyny z pierwszych miejsc w grupie utworzą grupę A, zespoły z drugich miejsc utworzą grupę B, drużyny z trzecich lokat grać będą w grupie C. Mecze w grupach rozgrywane są systemem każdy z każdym .Cztery pierwsze zespoły z grupy A awansują do półfinałów i czekają na przeciwników z turniejów barażowych.

BARAŻE

Dwa turnieje barażowe zostaną rozegrane w dniu 6 stycznia 2016 roku. Gospodarzem turniejów będą zespoły z grupy A, które zajęły 5 i 6 miejsce w eliminacjach. Składy grup na turnieje barażowe przedstawia się następująco:

1 turniej ( 5 zespół grupy A )

1 zespół gr. C – 2 zespół gr. B
5 zespół gr. A – 1 zespół gr. C
2 zespół gr. B – 5 zespół gr. A

2 turniej ( 6 drużyna grupy A )

1 drużyna gr. B – 2 drużyna gr. C
6 drużyna gr. A – 1 drużyna gr. B
2 drużyna gr. C – 6 drużyna gr. A

PÓŁFINAŁY
Dwa spotkania półfinałowe zostaną rozegrane w dniach 10 i 17 stycznia 2016 roku. Zwycięzcy awansują do finału Mistrzostw Wielkopolski.

Pierwsze mecze półfinałowe

2 zespół barażu 2 – 1 zespół gr. A
2 zespół barażu 1 – 2 zespół gr. A
1 zespół barażu 1 – 3 zespół gr. A
1 zespół barażu 2 – 4 zespół gr. A

Drugie mecze półfinałowe

1 zespół gr. A – 2 zespół barażu 2
2 zespół gr. A – 2 zespół barażu 1
3 zespół gr. A – 1 zespół barażu 1
4 zespół gr. A – 1 zespół barażu 2

Liga Kadetów

W lidze kadetów w sezonie 2015/2016, wystartuje 12 drużyn podzielonych na 4 grupy eliminacyjne. Zostaną rozegrane dwa turnieje eliminacyjne w dniach 20 i 27 września . Gospodarzem pierwszego turnieju jest zespół z koszyka nr 2 , a gospodarzem drugiego turnieju zespół z koszyka nr 1. Zespoły z pierwszych miejsc utworzą grupę A. Drużyny z drugich miejsc tworzą grupę B, zespoły z trzecich miejsc grupę C. Podział na grupy eliminacyjne przedstawia się następująco:

Grupa 1
1. turniej w Kaliszu gosp. MUKS Amber Kalisz
2. turniej w Turku gosp. UKS Piątka Turek
Skład grupy: UKS Piątka Turek, MUKS Amber Kalisz, UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina

Grupa 2
1. turniej we Wrześni gosp. KPS  Progress Września
2. turniej w Pile UKS SMS Joker Piła
Skład grupy: UKS SMS Joker Piła, KPS Progress Września, SALOS Ostrów Wielkopolski

Grupa 3
1. turniej w Turku gosp. MKS MOS Turek
2. turniej w Nowym Tomyślu gosp. MKS Kangur Nowy Tomyśl
Skład grupy: MKS Kangur Nowy Tomyśl, MKS MOS Turek, UKS Rataje ZSO 4 Poznań

Grupa 4
1. turniej w Poznaniu gosp. KS Energetyk Poznań
2. turniej w Krotoszynie gosp. UKS Piast Krotoszyn
Skład grupy: UKS Piast Krotoszyn, KS Energetyk Poznań, MUKS Grom Kalisz

ĆWIERĆFINAŁY
Mecze w grupach rozgrywane systemem każdy z każdym. Do półfinałów awansują cztery zespoły z grupy A, trzy z grupy B i jeden z grupy C.

PÓŁFINAŁY

1 mecz 20.12.2015

1 zespół grupy C – 1 zespół grupy A
3 zespół grupy B – 2 zespół grupy A
2 zespół grupy B – 3 zespół grupy A
1 zespół grupy B – 4 zespół grupy A

2 mecz 10.01.2016

1 zespół grupy A – 1 zespół grupy C
2 zespół grupy A – 3 zespół grupy B
3 zespół grupy A – 2 zespół grupy B
4 zespół grupy A – 1 zespół grupy B

O zwycięstwie decyduje stosunek setów, małych punktów, a w przypadku równości złoty set do 15 pkt. Awans do finału uzyskają zwycięzcy dwumeczu półfinałowego.
dodał admin
data 30-08-2015