Liga Kadetek i Kadetów 2015/16

Kadetki i Kadeci grali o Mistrzostwo Wielkopolski

Drużyna kadetek grając w Turku rywalizowała z drużynami: z Środy Wlkp. i Słupcy. Turniej w Turku decydował o awansie poszczególnych zespołów do grup eliminacyjnych w II rundzie. Zespół kadetów UKS Piątki Turek, rywalizował na wyjeździe w Kaliszu z zespołami: MUKS Amber Kalisz i UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina.

Liga Kadetek
W dniu 20 września w hali widowiskowo – sportowej w Turku, został rozegrany turniej kadetek w grupie 2. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się zespoły UKS Środa Wielkopolska i MKS MOS Słupca. Początek wszystkich trzech partii spotkania dość wyrównany, jednak końcówka każdego seta należał do zawodniczek ze Środy Wlkp., która wygrały 3:0 ( 19, 17, 16 ). W drugim meczu na parkiecie zagrały drużyny Piątki Turek i UKS Środa Wlkp. Dziewczęta z Piątki miały ospały początek setów, jednak w końcówce potrafiły zdobyć przewagę kilku punktów i wygrać. Najbardziej widoczne to było w trzeciej partii w której, prowadziły już 6 punktami. W końcówce trzeciego seta Piątka posiadała lepszy odbiór i skuteczniejszy atak wygrywając 25:20. Wygrana 3:0 w meczu w pełni zasłużona. Dziewczęta ze Środy Wlkp., mając tak wspaniałą okazję nie potrafiła jej wykorzystać i poniosła porażkę.
Końcowa kolejność turnieju kadetek:
1.     UKS Piątka Turek         2       4       6:0

2.     UKS Środa Wlkp.         2       3       3:3

3.     MKS MOS Słupca        2       2       0:6

W systemie turniejowym każda z drużyn awansowała do kolejnej rundy, jednak najłatwiej jest grać z silnymi zespołami i awansować do półfinałów i finału. Drużyna kadetek UKS Piątka Turek grała w składzie: Katarzyna Nowak – kapitan, Weronika Antczak, Nikola Malczewska, Natalia Stec, Oliwia Marczyńska, Sylwia Banasiak, Zuzanna Grześkiewicz – libero, Klaudia Drobina, Marika Cichocka, Wiktoria Wojciechowska, trener Ewa Książka.

Liga Kadetów
Gospodarze turnieju kaliski Amber w pierwszym meczu zmierzyli się z zespołem z Murowanej Gośliny. Pierwsze dwie partie spotkania należały do kaliskiej, która wygrała do 15 i 13. Jednak w trzecim secie musieli się trochę namęczyć nad wygraną 25:23 i w meczu 3:0. Piątka Turek w drugim meczu zaczęła od minimalnej przegranej 23:25 w pierwszym secie. Drugi set pokazał, że z gospodarzami można wygrać. Wygrana zespołu z Turku 25:16 doprowadziła do remisu po 1 w setach. Trzecia odsłona była wyrównana i dopiero w końcówce zanotowaliśmy wygraną 25:23,zespołu Piątki. Czwarta partia spotkania należała już do podopiecznych trenera Andrzeja Malczewskiego, którzy odnieśli zwycięstwo 25:11 i w całym meczu 3:1. W ostatnim meczu turnieju przeciwnikiem Piątki, była ekipa z Murowanej Gośliny. W pierwszych dwóch setach przewaga we wszystkich elementach siatkarskich była po stronie drużyna Piątki, która wygrała do 13 i 14. W trzeciej ostatniej odsłonie meczu zawodnicy z Murowanej Gośliny zagrali trochę lepiej w polu, jednak przegrali 18:25 i 0:3 w meczu. Do rozegrania pozostał jeszcze turniej w Turku w dniu 27 września o godz. 11.00 w hali widowiskowo – sportowej. Dopiero po jego rozegraniu będziemy wiedzieli kto i do jakiej grupy awansował każdy z zespołów.

Tabela po I turnieju w Kaliszu

1.     UKS Piątka Turek            2       4      6:1

2.     MUKS Amber Kalisz       2       3      4:3

3.     Murowana Goślina           2       2      0:6

Drużyna kadetów UKS Piątka Turek grała w składzie: Kacper Ochocki – kapitan, Artur Koszal, Jakub Kolasiński, Maciej Apelt, Miłosz Zieliński, Oskar Czekalak, Michał Malczewski – libero, Dawid Gruszczyński, Maciej Piątek, Oskar Laskowski, trener Andrzej Malczewski.

data 22-09-2015