Liga Młodzików

Awans Młodzików Piątki Turek
W sobotnie przed południe w pięciu grupach eliminacyjnych na parkietach w Turku, Nowym Tomyślu, Kaliszu, Krotoszynie, Wrześni rywalizowały zespoły młodzików. Jeden turniej miał zadecydować o podziale na poszczególne grupy: A, B, C. Wiadomo z regulaminu, że najłatwiej jest rywalizować w najsilniejszej grupie A, a drużyny z grup B i C muszą jeszcze walczyć w barażach myśląc o awansie do półfinałów i finałów.

Drużyna UKS Piątka Turek grała w grupie 2 w Turku, a ich przeciwnikami były zespoły Jokera i Rzemieślnika. W pierwszym meczu zagrały przyjezdne drużyny Rzemieślnik Kwilcz – UKS SMS Joker Piła. Po dwusetowej walce zdecydowane zwycięstwo 2:0 (25:14, 25:21) odniosła ekipa z Piły.

W drugim meczu Piątka Turek zmierzyła się z Jokerem Piła. Spotkanie praktycznie rozstrzygało, która ekipa będzie pierwsza w grupie 2. Odsłona pierwszej partii była bardzo wyrównana i nerwowa. Oba zespoły w początkowej fazie seta popełniały sporo błędów własnych i żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi. Pierwsi otrząsnęli się zawodnicy Jokera, którzy zdobyli trzypunktową przewagę prowadząc 23:20. Jednak po czasie dla drużyny z Turku przy tym stanie seta podopieczni trenera Malczewskiego zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu po 24. W końcówce dwie skuteczne i szczęśliwe akcję zostały wygrane przez Piątkę, która wygrała 26:24. W drugim secie do stanu 6:5 dla Piątki trwała wyrównana walka, a z kolejnymi piłkami uwidaczniała się przewaga turkowskiej drużyny. Prowadzenie najpierw 11:6, 9:19 12:22 musiało zaowocować wygraną 25:18 i w meczu 2:0. Do pełnego szczęścia pozostało jeszcze wygrać drugie spotkanie z drużyną z Kwilcza. W obu setach Piątka Turek osiągnęła kilku punktową przewagę, którą systematycznie powiększała i wygrała 2:0 ( 25:11, 25:13 ). Zajęcie 1 miejsca przez Piątkę dało jej awans do grupy A.

W grupie 1, która grała w Nowym Tomyślu dużą niespodzianką jest pierwsze miejsce zespołu z Ostrowitego. Gwoli informacji zawodnicy ćwiczą i grają gościnnie w sali w Giewartowie ? Drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Nowego Tomyśla, a trzecie Jedynka Poznań.

Kaliski Amber był gospodarzem w grupie 3 w której oprócz gospodarzy grały zespoły z poznańskich Rataj i Prosny Grabów. Drużyna z Grabowa stratowała po raz pierwszy w lidze młodzików i była tylko tłem dla Ambera i Rataj. Walka o pierwsze miejsce rozstrzygnęła się w meczu kaliskiego Ambera i poznańskich Rataj. Po zaciętej dwu setowej walce wygrała drużyna UKS Rataje ZSO 4 Poznań 2:0 ( 25:21, 25:19 i zajęła pierwsze miejsce.

W grupie 4 zdecydowany faworyt krotoszyński Piast wygrał dwa spotkania z Gromem i Jarocinem po 2:0 i zajął 1 miejsce. O drugą lokatę rywalizację zwycięsko zakończył zespół Grom Kalisz, który pokonał do 15 i 22 MKS Jarocin.

W grupie 5 gospodarz turnieju Progress Września, okazał się najlepszy po wygraniu po 2:0 z Murowaną Gośliną i Sokołem Kępno. W meczu o drugą lokatę drużyna z Murowanej Gośliny pokonała Sokół Kępno 2:0 (25:13, 25:10).

PODZAIŁA NA GRUPY – ELIM 2

GRUPA – A

UKS MOS Czarni Ostrowite
UKS Piątka Turek
UKS Rataje ZSO 4 Poznań
UKS Piast Krotoszyn
KPS Progress Września

GRUPA – B

Murowana Goślina
MUKS Grom Kalisz
MUKS Amber Kalisz
UKS SMS Joker Piła
MKS Kangur Nowy Tomyśl

GRUPA – C

MKS Jarocin
TG Sokół Kępno
UKS Prosna Grabów
GKS Rzemieślnik Kwilcz
IUKS Jedynka Poznań

Drużyna młodzików UKS Piątka Turek grała w składzie: Michał Malczewski– kapitan, Aleksander Pikuła, Kacper Ochocki, Michał Buchelt, Maciej Apelt, Miłosz Zieliński, Kacper Kuśmirek – libero, Oskar Czekalak, , Dawid Gruszczyński, trener Andrzej Malczewski.

data 30-09-2015