00:00

więcej zobacz całą tabelę

Liga Kadetek

Pierwszy krok do awansu

Po awansie do drugiej rundy eliminacyjnej drużyna kadetek UKS Piątka Turek  ( 3 miejsce w sezonie 2014/15) w pierwszym meczu podejmowała drugi zespół ubiegłego sezonu UKS ZSMS Poznań. Po rozgrywkach sezonu 2014/15, było wiadomo, że drużyny z Turku, Poznania, Piły i Kalisza, będą stanowiły o sile grupy A i każdy wyniki meczu jest realny.

W dniu 27 września w hali widowiskowo – sportowej w Turku w pierwszym spotkaniu ligi kadetek grupa A, zmierzyły się zespoły UKS Piątka Turek i UKS ZSMS Poznań. Zapowiadało się dobre siatkarskie widowisko, ale po trzech rozegranych piłkach na parkiecie dominowały zawodniczki Piątki Turek. Skuteczny festiwal serwisowy i dobra gra blokiem trwały nieprzerwalnie do ostatniej piłki w secie pierwszym. Wygrana 25:7, była dużym szokiem i zaskoczeniem dla poznańskiej drużyny. Reprymenda trenera Tuszyńskiego pod adresem własnych zawodniczek przyniosła minimalny zysk. Dziewczęta z Turku pokazały w drugiej partii meczu, że sztukę zagrywki i pozostałe elementy siatkarskie w dniu dzisiejszym opanowały bardzo dobrze. Wygrana w drugim secie 25:17 i prowadzenie 2:0 w meczu trochę uśpiło czujność zawodniczek Piątki. W trzecim secie prowadząc 19:6, 23:13, pozwoliły na doprowadzenie do remisu po 23. Jednak grając dobrze taktycznie i skutecznie w ataku podopieczne trenera Andrzeja Malczewskiego wygrały 25:23 i mecz 3:0. W drugim meczu grupy A rozgrywanym w Kaliszu, zespół Ambera przegrał z drużyną Energetyka Poznań 1:3 (15:25, 25:23, 8:25, 20:25). Trzecie spotkanie pierwszej rundy pomiędzy zespołami PTPS Piła i UKS Szamotulanin Szamotuły zostanie rozegrane w dniu 2 października. Po rozegraniu dwóch spotkań tabela grupy A przedstawia się następująco: