druzyna

OGŁOSZENIE

TABELA WYNIKÓW

 
 
 
 

 
 Sezon ligowy 2017/18
  

Liga Młodziczek - Grupa 13 - Drugi etap

23.09.17

Drużyna
M
P
S
1. UKS Piątka Turek
4
8
8:0
2. UKS Hetman Sobieski Poznań
4
6
4:4
3. UKS Szamotuły II
4
4
0:8
 
 
 
 

 

 Liga Młodzików - Grupa 5  Drugi etap

 

Drużyna
M
P
S
1.Uks SMS Joker Piła 
2
4
4:0
2. UKS Piątka Turek
2
3
2:2
3.Uks Piast zKrotoszyn II
2
2
0:4
 
 
 
 

 
 
Liga Kadetów - Grupa 2
 
Drużyna
M
P
S
1. Piątka Turek
0
0
00:00
2. Sokół Kępno  
0
0
00:00
3. Grom Kalisz
0
0
00:00
4.Energetyk Poznań  
0
0
00:00
 
 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

 

więcej zobacz całą tabelę

Młodzik Mistrzem Wielkopolski

Złoto dla Młodzików

ELIMINACJE

Początek sezonu 2015/2016 w lidze Młodzików rozpoczął się od rywalizacji w pięciu grupach. Drużyna Piątki Turek walczyła w grupie eliminacyjnej drugiej z zespołami: Joker Piła i Rzemieślnika Kwilcz. Turniej w rozegrany w Turku pokazał dobre przygotowanie do sezonu podopiecznych trenera Andrzeja Malczewskiego. Wygrywając dwa spotkania po 2:0, drużyna Piątki awansowała do drugiej rundy eliminacyjnej. Przeciwnikami w grupie „A” były następujące zespoły: KPS Progress Września, UKS Piast Krotoszyn, UKS Rataje ZSO 4 Poznań, UKS MOS Czarni Ostrowite. Zwycięzcy pięciu turniejów eliminacyjnych tworzyli grupę „A”, zespoły z drugich miejsc grupę „B”. drużyny z trzecich miejsc grają w grupie „C”.

 

 

DRUGA RUNDA ELIMINACYJNA

Rozgrywki grupowe w drugiej eliminacji toczyły się według następującego klucza:
- grano systemem każdy z każdym
- jednego dnia rozgrywano dwa mecze u gospodarza
- grano dwie rundy rozgrywek ( 2 mecze + 2 rewanże)
 W drugiej rundzie Piątka Turek doznała jedynie czterech porażek z drużyną KPS „Progress” Września i w końcowej klasyfikacji grupy „A”, zajęła drugie miejsce dające awans do półfinałów. Pierwsze cztery zespoły  z grupy „A” miały zapewnione awans do półfinałów. Pozostałe drużyny grające w grupach „B”, „C” i piąty zespół z grupy „A” walczyły jeszcze w dodatkowych turniejach dających awans do półfinałów Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. 
Półfinały (PF)
  Wyniki dwumeczu półfinałowego pomiędzy kaliskim „Amberem” i wrzesińskim „Progressem” były zaskoczeniem dla trenerów i kibiców. Przegrana „Progresu” Września dwa razy po 0:2 sprawiła, że do finału awansował kaliski „Amber”. W drugim półfinale Piątka Turek pokonała w dwumeczu zespół UKS MOS Czarni Ostrowite i awansowała do finału. Kolejny finalista to drużyna UKS SMS Joker Piła, która wygrała z UKS Piast Krotoszyn po 2:0 w dwumeczu. Zespół MKS Kangur Nowy Tomyśl uchodził za jednego z pretendentów do finałowej rozgrywki jednak w półfinale uległ poznańskim Ratajom 0:2 i 1:2.
 FINAŁ 12/13.03.2016 W TURKU
Gospodarzem turnieju finałowego została drużyna UKS „Piątka” Turek. Pozostałe trzy zespoły, uzupełniające finał to: MUKS „Amber” Kalisz, UKS SMS „Joker” Piła, UKS Rataje ZSO 4 Poznań.
SOBOTNIE MECZE
W serii dopołudniowych spotkań kaliski „Amber” rywalizował z poznańskimi „Ratajami”. W trzysetowej zaciętej walce zwłaszcza w drugiej odsłonie zwycięstwo 2:1( 25:12, 24:26, 15:12 ) przypadło kaliskiej drużynie.
Po pierwszym meczu uroczystego otwarcia Finału Mistrzostw Wielkopolski Młodzików dokonał Burmistrz Miasta Turku Romuald Antosik.
W drugim meczu gospodarz turnieju UKS „Piątka” Turek rywalizował z pilskim „Jokerem”. Drużyna z Piły przed spotkaniem starała się na rozgrzewce pokazać jaką mają siłę w ataku, jednak w dalszej części meczu boisko zweryfikowało całe spotkanie. Podopieczni trenera Malczewskiego dość pechowo przegrali pierwszą odsłonę do 20 praktycznie po kilku własnych błędach. W drugim secie wyrównana gra toczyła się do wyniku po 12. Kolejne akcje w wykonaniu „Piątki” Turek kończyły się zwycięstwem i powiększeniem przewagi do 3 punktów. W końcówce drugiego seta wypracowana przewaga punktowa pozwoliła na wygraną 25:21 turkowskiej drużynie. Remis 1:1 w setach doprowadził do rozgrania trzeciego seta. Początek trzeciej partii to skuteczna gra we wszystkich elementach siatkarskich zespołu „Piątki” która przy zmianie stron prowadziła 8:3. Przewaga 5 punktów podziałała jak „motor” napędowy na drużynę z Turku, która objęła prowadzenie 12:4. Po małym przestoju podopiecznych trenera Malczewskiego końcowe zwycięstwo 15:10 i w meczu 2:1 było po stronie drużyny UKS „Piątka” Turek. W popołudniowej serii meczów spotkały się drużyny mające po jednej wygranej na swoim koncie i jednej przegranej. W rywalizacji przegranych zespołów kolejna porażka oznaczała teoretycznie zajęcie 4 miejsca w turnieju finałowym. Zespół poznańskich „Rataj” w meczu o być albo nie być zagrał przeciwko drużynie UKS SMS „Joker” Piła. W dwóch wyrównanych setach wygraną 2:0 (25:23, 25:17) odniosła drużyna z Piły będąc skuteczniejszym zespołem w ataku i zagrywce. Ostatnie spotkanie sobotnich zmagań zagrały drużyny z Turku i Kalisza. Dwaj rywale dobrze się znali i każda zmiana ustawienia w składach obu zespołów mogła być zaskoczeniem dla przeciwnika. Pierwszą partię meczu po wyrównanej i zaciętej walce wygrali chłopcy kaliskiego „Ambera” do 17. W drugim secie zacięta i pasjonująca walka trwała do ostatnich piłek. Końcowe piłki w drugiej odsłonie wygrała drużyna „Piątki” Turek odnosząc zwycięstwo 25:21. W trzecim decydującym secie wyrównana walka o każdy punkt toczyła się do stanu 9:9. Ostatnie sześć akcji zostało wygranych przez podopiecznych trenera Malczewskiego dając końcowe zwycięstwo 15:9 i w meczu 2:1. Po sobotnich spotkaniach jedynie zespół „Piątki” Turek zdobył komplet punktów. Pozostałe ekipy „Amber” i „Joker” miały po 3 pkt, a „Rataje” 1 pkt.
NIEDZIELA
W ostatnich dwóch spotkaniach turnieju teoretycznie mogła nastąpić zmiana na pierwszych dwóch lokatach. Jednak boisko zweryfikowało wszystkie teorie do zera. W meczu o srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski Młodzików UKS SMS Joker Piła rywalizował z MUKS Amber Kalisz. Pierwszego seta dość niespodziewanie po wyrównanej i pasjonującej walce wygrała kaliska drużyna 25:18. W drugiej partii meczu na prowadzeniu był zespół z Kalisza jednak w końcówce seta zanotowaliśmy wynik po 24. I dopiero dwie ostatnie akcje wygrane przez „Amber” dały wygraną 26:24 i w meczu 2:0. Pierwszy set spotkania pomiędzy drużynami z Turku i Poznania, który jeszcze mógł zdecydować o lokatach w turnieju stał na dobrym poziomie siatkarskim i po zaciętej walce 25:21 wygrał zespół „Piątki” Turek. W drugiej odsłonie turkowski „walec” rozjechał zespół poznańskich „Rataj” wygrywając 25:9 i całe spotkanie 2:0. Zwycięstwo przypieczętowało zdobycie MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI  MŁODZIKÓW  NA  SEZON  2015/2016, przez drużynę UKS „Piątka” Turek.
Wiadomości i opinie przed turniejem
 Nie będzie zaskoczeniem dla nikogo jak napiszemy, że trener Andrzej Malczewski jasno deklaruje, że celuje w złoto. Choć nie będzie to łatwe, bo kadra liczy sześciu zawodników, uzupełniona graczami mini siatkówki. Jeden zawodnik z kadry złamał rękę i eliminuje to go z udziału w finale wojewódzkim. Trener Malczewski powiedział, że zna wszystkie zespoły, wie że są wyższe od jego drużyny, a nawet hala niespecjalnie będzie pomocna, bo po raz pierwszy mecze będą się odbywać na boisku centralnym, a nie na sektorze, jak miało to miejsce zazwyczaj. Podczas przygotowań do finału Piątka rozegrała dwa mecze sparingowe z Bzurą Ozorków, do tego odbyły się dwa trzydniowe zgrupowania. Po sparingach i mini zgrupowaniach trener Malczewski jest zadowolony z formy swoich podopiecznych. Za głównych faworytów do medalu, trener Piątki upatruje Jokera Piłę oraz Ambera Kalisz. Obydwa te zespoły mają po trzech zawodników kadry wojewódzkiej co świadczy o sile tych zespołów.
Klasyfikacja końcowa:
1.     UKS Piątka Turek – Dawid Gruszczyński – kapitan, Kacper Ochocki, Michał Malczewski, Miłosz Zieliński, Maciej Apelt, Oskar Czekalak, Kacper Kuśmirek – libero, Michał Buchelt, Kacper Latuszewski, Oliwier Malczewski, Aleksander Pikuła, Ernest Siwek, trener Andrzej Malczewski.
2.     MUKS Amber Kalisz
3.     UKS SMS Joker Piła
4.     UKS Rataje ZSO 4 Poznań
5.     KPS Progress Września
6.     UKS Piast Krotoszyn
7.     UKS MOS Czarni Ostrowite
8.     MKS Kangur Nowy Tomyśl
9.     GKS Rzemieślnik Kwilcz
10.   UKS Prosna Grabów
11.   UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina
12.    IUKS Jedynka Poznań
13.    MUKS Grom Kalisz
14.     MKS Jarocin
15.     TG Sokół Kępno

 dodał:admin

 

 

 

 


 

 

 
 

 


 

 

 
 


 

 


 

 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 


 


 

data 14-03-2016
© 2009 - UKS Jan Pol
projekt i realizacja web-studio.pl