Trójki dziewcząt w finale Mistrzostw Wielkopolski Minisiatkarek

Dziewczęta z r.1998 w Finale Klubowych Mistrzostw Wielkopolski

W dniu 10.04 2010 r zawodniczki  UKS „Piątka - Jan –Pol” Turek w kategorii „Dwójek” i  „Trójek” wzięły udział w półfinałach Mistrzostw Wielkopolski ,które odbyły się w Kaliszu .

Dla klas czwartych awans do półfinału był już sukcesem (niestety dziewczynki z tego rocznika za krótko trenują, a treningu nie da się oszukać). W półfinale przegrały i odpadły z dalszych rozgrywek. Dla tej grupy musimy zrobić dobór kwalifikowany poszukać trenera i w przyszłym roku powinno być zdecydowanie lepiej.

Klasy piąte broniące brązowych medali sprzed roku nie zawiodły i pewnie wygrały wszystkie swoje spotkania. Po drodze do półfinału wygrywając jeszcze eliminacje rozegrane 2 tygodnie wcześniej w Kaliszu.

Do półfinałów zakwalifikowało się 10 zespołów.  Zespoły drogą losowania zostały podzielone na  2 grupy: A i B.

GRUPA - A                                                                                                    GRUPA - B

1. UKS VOLLEYBALL Śmigiel                                                                          1.  MKS MOS Słupca

2. MKS MOS Turek II                                                                                        2.  UKS POLON Krotoszyn

3. KS SPARTA-SKLEJKA Orzechowo                                                             3.  MKS MOS Turek I

4. UKS PIĄTKA – JAN-POL Turek                                                                4.  UKS DWÓJKA Stęszew

5. UKS ORLIK Miłosław                                                                                    5.  MKS CALISIA Kalisz

W grupach zespoły grały systemem „każdy z każdym”.

Wyniki poszczególnych spotkań:

UKS Piątka Jan-Pol Turek-   KS SPARTA-SKLEJKA Orzechowo     25:  9

UKS Piątka Jan-Pol Turek-   UKS VOLLEYBALL Śmigiel                25: 17

UKS Piątka Jan-Pol Turek-   MKS MOS Turek II                                25: 12

UKS Piątka Jan-Pol Turek-   UKS ORLIK Miłosław                           25: 21

Zawodniczki UKS „Piątka - Jan –Pol” Turek z kompletem zwycięstw zajęły I miejsce i tym samym awansowały do Finału Klubowych Mistrzostw Wielkopolski w Mini-piłce Siatkowej Dziewcząt.

Skład zespołu UKS Piątka – Jan –Pol Turek:

1.  Weronika Przygońska;

2.  Klaudia Rosiak;

3.  Daria Nawrocka;

4.  Aleksandra Romke.

Trener: Ewa Książka.

Termin i miejsce rozgrywek finałowych podamy zaraz po otrzymaniu informacji z WZPS w Poznaniu.

data 17-04-2010