00:00

więcej zobacz całą tabelę

Liga Młodzków

Piątka Turek w półfinale

W lidze młodzików w sezonie 2016/2017 o mistrzostwo Wielkopolski rywalizuje 15 zespołów. Do III etapu rozgrywek dotarło 9 najlepszych drużyn, które do rozegrania miały 12 turniejów. W ostatnim turnieju UKS Piątka Turek grała w Pile. Po ostaniem zaległym turnieju granym w Kaliszu zobaczymy, kto uplasował się na pierwszych 6 miejscach i awansował bezpośrednio do 3 grup półfinałowych. Pozostałe 3zespoły, które zajęły odpowiednio 7,8,9 miejsca będą gospodarzami turniejów barażowych. Drużyna UKS Piątka Turek prowadzona przez trenera Tadeusza Pakosa zajmuje obecnie 4 lokatę, która zapewnia jej bezpośredni awans do półfinałów. Jednak, z kim zagra dowiemy się późnym wieczorem 29 stycznia.

Zespół młodzików UKS Piątka Turek w dniu 21 stycznia 2017 roku rywalizował w 11 turnieju w Kaliszu. Udział w turnieju był zagrożony z powodu choroby kilku podstawowych zawodników naszej drużyny. Rozmowy pomiędzy klubami o przełożeniu terminu nie powiodły się. Przeciwni temu byli działacze z Piły z klubu UKS SMS Joker Piła. Turniej w Kaliszu został rozegrany zgodnie z terminarzem. I w meczu otwarcia zmierzyły się drużyny z Turku i Piły. Pierwsza partia spotkania należała do zespołu trenera Pakosa. Chłopcy z Piątki Turek, grając w osłabieniu pokazali dobrą siatkówkę i rozbili pilan 25:14. Prowadzenie w meczu 1:0 trochę „uśpiło” naszą drużynę i w drugim secie gra się wyrównała. Dopiero w końcówce drugiej odsłony Piątka Turek po skutecznych wygrała 25:21 i całe spotkanie 2:0. Zwycięstwo nad Jokerem jest tym cenniejsze, iż chłopcy grali będąc osłabieni. W drugim meczu Piątka Turek zmierzyła się VII LO SMS Amber Kalisz. W pierwszym secie Piątka grała dobrze i gospodarze Amber Kalisz mieli sporo kłopotu z uzyskaniem zdecydowanej przewagi. Dopiero w końcówce pierwszej odsłony Amber Kalisz uzyskał przewagę i wygrał 25:18. Drugi set to zdecydowana przewaga kaliszan, którzy wygrali 25:7 i całe spotkanie 2:0. W ostatnim meczu Amber Kalisz bez większych problemów pokonał pilskiego Jokera 2:0 ( 25:15, 25:13). Tak, więc wyprawa do Kalisza drużyny Piątki Turek okazała się połowicznie szczęśliwa, zdobycie 3 punktów przybliżyło nasz zespół do półfinałów. Wybiegając w przyszłość, czyli do półfinałów można zaryzykować skojarzenie grupy, w której może grać Piątka Turek. Jednak by nie podkręcać niepotrzebne emocje poczekamy do uzyskania ostatecznych wyników po turnieju w Pile.

Drużyna UKS Piątka Turek na turnieju w Kaliszu w dniu 21.01.17, grała w składzie: Michał Buchelt – kapitan, Wiktor Kapusta, Bartosz Ćwikliński, Adam Kolański, Kacper Kuśmirek, Jakub Bengier, Jakub Wojciechowski – libero, Wojciech Ślósarski, Ernest Siwek, Franciszek Jasiński, Jakub Orligóra, trener Tadeusz Pakos.