FINAŁ MINISIATKARZY - ZBĄSZYŃ 2010

FINAŁ MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI – ZBĄSZYŃ 2010

W sobotę 29 maja 2010 roku w hali „Zbąszynianka” przy Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Mini-Siatkówce chłopców. Na turniej zjechali się  najmłodsi zawodnicy z trzynastu klubów Wielkopolski w tym gronie w kategorii trójek rocznik 1998 znalazły się dwie drużyny z UKS Jan-Pol Turek.

W finale zagrało 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

GRUPA A GRUPA A

1. PKS MOS ZBĄSZYŃ

2. UKS KANIASIATKA GOSTYŃ II

3. UKS JAN-POL TUREK II

4. UKS MOS OSTROWITE

GRUPA A GRUPA B

1. UKS KANIASIATKA GOSTYŃ I

2. UKS JAN-POL TUREK I

3. MUKS TORNADO KALISZ

4. MKS MOS TUREK

W grupie  B swoje spotkania rozegrała I drużyna UKS  JAN-POL Turek.

Zespół ten nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom pewnie pokonując kolejno drużyny z:

- Gostynia 25-13 ,

- Kalisza 25-13;

-  MOS Turek 25-8.

W półfinale chłopcy zmierzyli się z II drużyną Gostynia, kontrolując przebieg całego spotkania wygrywając  pewnie 25-21.

W finale ponownie zmierzyli się z zespołem z Kalisza, mimo wcześniejszej pewnej wygranej, mecz o złoto spowodował iż dało się zauważyć nerwowość w poczynaniach chłopców. Od początku seta wynik oscylował na granicy remisu, przy stanie 17-17 chłopcy uspokoili swoją grę co zaowocowało prowadzeniem 24-18 ostatecznie wygrali 25-20 zdobywając złoty medal i zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Polski w Mini-Siatkówce, które odbędą się w miesiącu wrześniu w Zabrzu.

Druga drużyna UKS JAN-POL Turek zajęła ostatecznie 7 miejsce, co jest naprawdę dobrym wynikiem (sam awans do finału był dużym sukcesem). Obserwując dokonania chłopców można z optymizmem spoglądać w przyszłość tego rocznika.

Klasyfikacja końcowa finału:

1. UKS PIĄTKA JAN- POL TUREK I

2. MUKS TORNADO KALISZ

3. PKS MOS ZBĄSZYŃ

4. UKS KANIASIATKA GOSTYŃ II

5. UKS KANIASIATKA GOSTYŃ I

6. UKS MOS OSTROWITE

7. UKS PIĄTKA JAN POL TUREK II

8. MKS MOS TUREK

Składy zespołów:

UKS Jan-Pol Turek I – MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI:

1.     Adrian Najmrocki

2.     Adam Janik

3.     Mateusz Zasiadczyk

Trener: Mariusz Zasiadczyk

UKS Jan-Pol Turek II :

1.     Aleksander Kujawa

2.     Jakub Książka

3.     Jarosław Macierowski

Trener: Mariusz Zasiadczyk

Podsumowując rozwój tej grupy szkoleniowej należy stwierdzić, że w naszym klubie pojawił się kolejny bardzo perspektywiczny rocznik chłopców kontynuujący sukcesy rocznika 1994. W związku z tymi sukcesami tj. 2 – krotnym Mistrzostwem Wielkopolski i 6 miejscem w Polsce w 2009 roku w Zabrzu, nie pozostaje nam nic innego jak kibicowanie chłopcom na najbliższych Mistrzostwach Polski Minisiatkówki w Zabrzu, które odbędą się już we wrześniu tego roku – Powodzenia.

Niewątpliwie cieszy fakt, że 2 zespół awansował do ścisłego finału co jest dobrym prognostykiem przed grą szóstkami w kategoriach młodzik – kadet – junior, w których chłopcy będą uczestniczyć po zakończeniu etapu minisiatkówki.

Gratulujemy i Życzymy  kolejnych sukcesów.

ZARZĄD

data 06-06-2010