II Międzynarodowy Turniej Kadetów - Wrocław 2010

W dniach 17- 19 września we Wrocławiu został rozegrany II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetów. Gospodarzem zawodów był KS Gwardia Wrocław. Zawody miały rangę międzynarodową, gdyż gościły zespoły z Czech i Słowacji. Siatkarze UKS Jan – Pol Turek zajęli w nim III miejsce .

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

UKS Jan - Pol Turek – Reprezentacja Województwa Dolnośląskiego 1 – 3

UKS Jan - Pol Turek – BKS Chemik Bydgoszcz 2 - 3

UKS Jan - Pol Turek – Slavia Svidnik (Słowacja) 3 - 0

UKS Jan - Pol Turek – Reprezentacja Czech Kadetów 3 - 0

UKS Jan - Pol Turek – KS Gwardia Wrocław 1- 3

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Reprezentacja Województwa Dolnośląskiego
  2. KS Gwardia Wrocław
  3. UKS Jan - Pol Turek
  4. Reprezentacja Czech Kadetów
  5. BKS Chemik Bydgoszcz
  6. Slavia Svidnik (Słowacja)

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zagrywający turnieju – Bertold Krygiel – UKS Jan –Pol Turek

Poniżej przedstawiamy skład zespołu:

1. Adam BANASIAK
    2. Dariusz IWANIAK
    3. Robert WRÓBEL
    4. Marcin KOWALCZYK
    5. Sebastian ŁĄCZNY
    6. Roman NAWROCKI
    7. Michał PACŁAWSKI
    8. Szymon SYPNIEWSKI
    9. Mikołaj ROCHNA
    10. Bartosz KLONOWSKI
    11. Bertold KRYGIEL
    12. Adrian BIEGASIEWICZ

Zdaniem trenera:

Obsada turnieju była bardzo mocna, dlatego nie wypadało tam nie jechać, pomimo terminu w jakim ten turniej miał miejsce. Zawody były wyrównane o czym świadczy 5 rozegranych tie- breaków. Mój zespół zaprezentował się dobrze jak na ten etap przygotowań. Szczególnie zadowolony jestem z nowych zawodników, którzy grali przez większość turnieju, ponadto miałem możliwość rotacji zawodników na różnych pozycjach, co będzie przydatne w trakcie długiego sezonu ligowego. W tym sezonie gramy w trzech kategoriach wiekowych, dlatego w trakcie tego turnieju chłopcy przeszli selekcję. Turniej ten dał mi kilka odpowiedzi na pytania kto zasługuje na grę w seniorach, juniorach, a kto w kadetach.

Każdy z zespołów był na innym etapie przygotowań (zwycięska kadra Dolnego Śląska już za niecały miesiąc jedzie na Turniej Nadziei Olimpijskich Spała 2010- czyli są w okresie startowym), dlatego mnie osobiście cieszy bardziej poziom gry naszego zespołu, który momentami przypominał formę z Gimnazjady z Siedlec niż sam wynik sportowy. Mecz z kadrą Czech wyglądał jak finał  Gimnazjady z Gwardią Wrocław. Do takich meczy musimy dążyć pod względem techniczno – taktycznym jak  i koncentracji, zwłaszcza w okresie przygotowawczym. W okresie startowym takie mecze powinny zdarzać nam się regularnie, niemniej do tego okresu jeszcze długa droga.

Oczywiście szczyt formy planuję uzyskać w 2011 roku, kiedy będą rozgrywane najważniejsze zawody sezonu 2010/2011.

Rozgrywki ligowe startują dopiero 9 października, dlatego teraz głównie koncentrujemy się nad elementami motoryki. Na koniec września i początek października planuję rozegrać kilka sparingów, które w odpowiedni sposób powinny przygotować nas do sezonu.

Andrzej Malczewski

data 28-09-2010