Juniorzy w ćwierćfinale

Po ostatnim meczu eliminacyjnym w wojewódzkiej lidze juniorów nasi juniorzy awansowali z I miejsca do Ćwierćfinału Klubowych Mistrzostw Wielkopolski.

W ćwierćfinale wystąpią w grupie CC  wraz z zespołem KS Colman Kalisz i zwycięzcą barażu TKS Siatkarz Jarocin - MUKS Hubertus Wronki.  Miejscem ćwierćfinału będzie Kalisz.

Pozostałe ćwierćfinały:

Grupa CA - Piła :

1. Joker Piła I - 2. KKS Astra Krotoszyn zwycięzca barażu FKS Poznań - Joker Piła II

Grupa CB - Poznań:

1.UKS Rataje- ZSO 4 Poznań - KPS Progress Września -  zwycięzca barażu MKS MOS Turek -

UKS kaniasiatka Gostyń

Ćwierćfinały zostaną rozegrane 19 grudnia, do półfinału awansują dwa zespoły.

Podsumowując eliminacje chciałbym powiedzieć, że w moim przekonaniu system ligowy w tej kategorii wiekowej się nie sprawdził. W moim odzczuciu szkoda pieniędzy (którym wszystkich brakuje) szczególnie na mecze wyjazdowe, które kończą się wynikiem 3-0 i trwają niecałą godzinę.

Uważam, że większym pożytkiem byłoby wydać te pieniądze na bardziej wartościowe turnieje ogólnopolskie (na które mogliśmy jechać, a nie pojechaliśmy w związku z rozgrywkami ligowymi).

W związku z powyższym proponuję  w naszym województwie pozostać przy systemie turniejowym. Podobnie rzecz ma się w rozgrywkach kadetów. Proszę mi wierzyć żadną satysfakcją nie jest wygrywanie  3-0 z drużynami młodzików.

A.M

data 25-11-2010