logo
605 455 639

Seniorzy Wicemistrzami Wielkopolski!!!

Seniorzy Wicemistrzami Wielkopolski!!!

Seniorzy Wicemistrzami Wielkopolski!!!

Seniorzy Wicemistrzami Wielkopolski !!!

W niedzielę 27 marca zakończyliśmy sezon III ligi Mężczyzn w sezonie 2021/2022 na etapie wojewódzkim. Sezon niezwykle wyczerpujący, trzymający w napięciu sportowym do ostatnich akcji ostatniego meczu, ba ostatniego złotego seta, który był na wagę złotego medalu III ligi w Wielkopolsce. W sezonie rozegraliśmy 22 mecze, z których 14 wygraliśmy a w 8 ulegliśmy naszym przeciwnikom.

Początek sezonu w naszym wykonaniu był słaby, natomiast środek i końcówka bardzo dobra, w ostatnich kolejkach sezonu zasadniczego zapewniliśmy sobie awans do fazy play-off z 3 miejsca. W półfinale zagraliśmy z zespołem Enea Energetyk Poznań, zwycięskie mecze z zespołem z Poznania dały nam szanse gry o złoty medal w tym sezonie. W finale po dwóch dobrych meczach ulegliśmy zespołowi z Tarnowa Podgórnego dopiero w „złotym secie” mając w górze 2 piłki na „Złoto” – zabrakło F (przysłowiowego farta).

Nie udało się  Mamy Srebro !!, przed sezonem każdy z Nas (zawodników- sztabu szkoleniowego), wziął by to 'Srebro” w ciemno, jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i  wszyscy chcieli być Mistrzami.

Sezon w województwie dobiegł końca, pozostała nam „Wisienka na torcie” – baraże o II ligę (półfinał)w terminie 8-10.04.2022 r. w Bydgoszczy, na które jedziemy walczyć o finał.

Poniżej skład Wicemistrzów Wielkopolski i wyniki meczów finałowych:

  • Łukasz Lewicki – Tymoteusz Zadeberny – Michał Malczewski – Dawid Walaszczyk – Ernest Siwek – Marcin Buda – Grzegorz Gazdecki-Wojciech Ślósarski – Kacper Kuśmirek – Dawid Gruszczyński – dyrektor sportowy Adam Stefankiewicz – trener Andrzej Malczewski.

Turek 19.03.2022 r. UKS „Piątka” Turek – Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne 3-1 (25-17,21-25,26-24, 25-20);

Tarnowo Podgórne 27.03.2022 r. Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne – UKS „Piątka” Turek 3-0 (25-17, 25-23, 25-20) – Złoty set 19-17.