logo
605 455 639

Trójki chłopców 8 zespołem w Polsce!!!

Trójki chłopców 8 zespołem w Polsce!!!

Trójki chłopców 8 zespołem w Polsce!!!

Mistrzostwa Polski W Minisiatkówce – Gliwice 2022 – nasze trójki 8 w Polsce !!!

Po 6 latach nieobecności (ostatni raz Częstochowa 2016 r.) Nasi Mistrzowie Wielkopolski w kategorii 3 chłopców w dniach 01-03.07.2022 r. wystąpili w Wielkim Finale 28 edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

W finale wystąpiły 32 najlepsze zespoły z całej Polski, które przebrnęły przez eliminacje – ćwierćfinały – półfinały i finały wojewódzkie.

W grupie eliminacyjnej spotkaliśmy się z: STS Skarżysko Kamienna – MKS Bzura Ozorków – UKS Orlik SP 4 Łuków- z grupy eliminacyjnej wyszliśmy z 1 miejsca w drugiej fazie o wejście do 8 zagraliśmy z :Glinka Academy SPS Lębork – UKS Lolek Koszalin – UKS Kinder Volleball Wałbrzych, z II etapu awansowaliśmy z 2 miejsca. W III etapie o wejście do 4 zagraliśmy późniejszymi : Mistrzami Polski KS Areną Tomaszów Mazowiecki, Wicemistrzami Polski KS Metro Warszawa i naszymi Wicemistrzami Wielkopolski Tarnovią Volleyball Tarnowo Podgórne.

Zajmując 3 miejsce w tej grupie, pozostała nam walka o miejsca 5-8.  W ostatnim dniu turnieju motywacja u chłopaków spadła, przegraliśmy 2 ostatnie mecze zajmując 8 miejsce.

Podsumowując sezon z tą grupą szkoleniową należy stwierdzić, że Ci chłopcy zrobili duży krok do przodu, w roku ubiegłym brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski – w tym złoty i 8 miejsce w Polsce. Wiele zespołów z czołówki się kooptowało (łączyło zespoły z różnych miast), My graliśmy zawodnikami z naszego miasta, co niewątpliwie jest dużym sukcesem Naszego Klubu!

Klasyfikacja Końcowa:

1.KLUB SPORTOWY ARENA TOMASZÓW MAZOWIECKI

2.KS METRO Warszawa

3.Trefl Gdańsk
8.UKS „Piątka” Turek

8 zespół Mistrzostw Polski wystąpił w składzie: Błaszczyk Marcel – Borowczyk Franciszek – Pikuła Antoni – Tomaszak Maciej.